A Pest Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság Monor Katasztrófavédelmi Kirendeltség részéről a téli évszakhoz kapcsolódó lakossági tájékoztató anyagot olvashatják az alábbiakban:
A Pest Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság Monor Katasztrófavédelmi Kirendeltség részéről a téli évszakhoz kapcsolódó lakossági tájékoztató anyagot olvashatják az alábbiakban:
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) mezőgazdasági összeírást hajt végre „Egyéni gazdaságok decemberi összeírása, 2023” elnevezéssel. Az adatfelvétel Országos Statisztikai Adatfelvételi Program (OSAP) szerinti nyilvántartási száma 2219.
Az adatfelvétel célja, hogy naprakész információkkal szolgáljon a hazai és a nemzetközi döntéshozók, a gazdálkodók számára, továbbá az uniós adatszolgáltatási kötelezettség teljesítéséhez szükséges információkat biztosítsa, amihez az adatszolgáltatók részvételükkel és a pontos adatszolgáltatással nagyban hozzájárulnak.
Az alábbiakban megtekinthető és letölthető a DTKH Hírmondó kiadványa, mely a hulladékgazdálkodás jelenlegi eseményeihez kapcsolódóan tartalmaz hasznos információkat, aktualitásokat.
A társaság ezzel a kiadvánnyal is szeretne hozzájárulni a lakosság minél szélesebb körű tájékoztatásához. A jövőben minden hónapban friss lapszámmal megjelenő Hírmondónk aktuális hírekről, a hulladékgazdálkodás változásairól fog információkat tartalmazni.
Nemzeti ünnepeink a legalkalmasabb és legfontosabb események a magyarság életében, hiszen határoktól függetlenül alkalmat teremtenek arra, hogy a közösség tagjai az ősökre emlékezve fejezzék ki összetartozásukat.
Az idei március 15. hete ismét ezt erősítette, hiszen végre ismét lehetőségünk nyílt testvértelepüléseinkre ellátogatni és velük együtt megemlékezni az 1848-49-es forradalom és szabadságharc hőseiről. Március 13-án a délvidéki Zenta Községbe látogattunk, ahol a helyi közösség tagjaival együtt róhattuk le kegyeletünket az 1849 februárjában lemészárolt 2800 zentai emlékműve előtt. Majd a Zentai színházban vehettünk részt a városi megemlékezésen.
Az alábbiakban megtekinthető és letölthető a DTKH Hírmondó kiadványa, mely a hulladékgazdálkodás jelenlegi eseményeihez kapcsolódóan tartalmaz hasznos információkat, aktualitásokat.
A társaság ezzel a kiadvánnyal is szeretne hozzájárulni a lakosság minél szélesebb körű tájékoztatásához. A jövőben minden hónapban friss lapszámmal megjelenő Hírmondónk aktuális hírekről, a hulladékgazdálkodás változásairól fog információkat tartalmazni.
A közúti közlekedésben való biztonságos részvétel, vitathatatlanul a biztonsági öv használatát is jelenti. Az öv az autók legelterjedtebb és legfontosabb biztonsági, utasvédelmi berendezése. Járművezetőként és utasként is fontos annak használata, csak egy kattintás a biztonság érdekében, megéri!
-Az téli időszakban megváltozott út-, időjárási-, és látási viszonyok az óvatosságra intenek minden közlekedőt. Az előírt sebességhatárokat betartva és egymástól megfelelő követési távolságot tartva közlekedjenek, hogy bármilyen helyzetben biztonságosan meg tudjanak állni!
A Pest Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság Monor Katasztrófavédelmi Kirendeltsége a hidegebb idő beállta utáni fűtési, és az adventi időszakban bekövetkező tüzekkel kapcsolatos tűzmegelőzés, tűzvédelem témakörben az alábbi tájékoztató, figyelem felhívó anyagot állította össze:
A következőkben a Pest Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság tájékoztató anyagát tekinhetik meg, mely a téli időjárás veszélyeire ad felkészülési tanácsokat.
Az idei évben bekövetkezett aszályos időszak miatt jelentősen megemelkedett a szabadtéri tüzek száma, valamint a tűzzel érintett területek nagysága, emiatt a Pest Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság Monor Katasztrófavédelmi Kirendeltsége az alábbi tájékoztató, figyelem felhívó anyagot állította össze:
„Tisztelt Lakosság, Gazdálkodók, Munkaadók és Munkavállalók!
A nagy kiterjedésű gaz és avar tüzek felszámolása olyan tűzoltói igénybevételt jelent, mely más helyszínen történő, akár emberi életet is veszélyeztető káreseménytől vonja el az erőket. Mint az élet számos területén, a tüzek megelőzése terén is fontos az előre gondolkodás, és a szükséges megelőző intézkedések megtétele.
Forró beton, kiszáradt vizes tálka, rövid lánc és árnyékmentes hely, már ez is elég ahhoz, hogy a kutyatartás kapcsán baj történjen...
A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet. A nyári meleg napokon a hosszabb ideig tartó sétáltatást érdemes kora reggel és késő délután megtartani. A naptól felhevült aszfaltot is érdemes elkerülni, hiszen ott könnyen égési sérülés fenyegeti a sétáltatott kutya mancsát. Az állatokról való gondoskodás a gazdi feladata.
A szabadtéri tüzek megelőzése közös érdekünk!
A nagy kiterjedésű gaz és avar tüzek felszámolása illetve a szabálytalanul - nem megfelelő időben, a szükséges védelmi intézkedések hiánya, stb - a lakóingatlanok udvarán, létesítmények szabad terein történő égetés olyan indokolatlan tűzoltói igénybetételt jelent, mely más helyszínen történő ténylegesen emberi életet veszélyeztető káreseménytől vonja el az erőket.
Az alábbiakban a Monori Katasztrófavédelmi Kirendeltség tájékoztató anyagát olvashatják a nyári időszak veszélyeztető hatásairól:
Magyarországon a települések levegőminőségét a téli időszakban jellemzően a lakossági fűtés határozza meg, tehát nem mindegy, hogy mivel és hogyan fűtünk.
Egészségügyi szempontból a szilárd tüzelőanyagok (szén, fa, pellet) jelentik a legnagyobb megterhelést, de ha önnél távfűtés vagy elektromos fűtés üzemel, akkor is célszerű végig olvasnia cikkünket.
A szigorú tűzvédelmi ellenőrzések és a tűzoltók gyors kiérkezése ellenére sajnos bekövetkeznek halálesettel és személyi sérüléssel járó otthoni tüzek.
A tűzesetek számának csökkentésére és megelőzésére a Katasztrófavédelem évek óta komoly hangsúlyt fektet és az alábbiakban megtekinthető ismertetőanyag is része a MEGELŐZŐ/PREVENCIÓS kampánynak.
Az utóbbi hetekben megnövekedett a gázvezeték szakítással, rongálással járó káresemények száma, ezért felhívjuk a lakosság figyelmét is, hogy a káresemények megelőzése érdekében a magánszemélyek által végzett munkálatok kellő figyelmet igényelnek.
A kertfenntartási és tereprendezési munkák során (különösen magas fűben végzett kaszálás, gyökerek eltávolítása, alapásás) fokozott figyelemmel legyenek a gázcsatlakozó és fogyasztói vezetékek elhelyezkedésére. További hasznos információk érdekében érdemes elolvasni a Pest Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság weboldalán megjelent tájékoztató anyagot ide kattintva.
Könnyen életveszélyessé válhat egy ártalmatlannak induló pislákoló láng. A lángból tűz lesz, a tűzből pedig akár tragédia…
A szigorú tűzvédelmi ellenőrzések és a tűzoltók gyors kiérkezése ellenére sajnos bekövetkeznek halálesetekkel járó otthoni tüzek. A halálesettel és személyi sérüléssel járó tűzesetek számának csökkentésére és megelőzésére a Katasztrófavédelem évek óta komoly hangsúlyt fektet. A prevenció érdekében az Országos Tűzmegelőzési Bizottság mellett a Monori Katasztrófavédelmi Kirendeltség is számos kampányt folytatott, melynek része az alábbiakban megtekinthető MEGELŐZŐ/PREVENCIÓS plakátok és szórólapok.
11-15 óra között lehetőleg ne tartózkodjunk a napon! A déli órákat lehetőség szerint töltsük zárt helyen, sötétített helyiségben.
Zuhanyozzunk langyos vagy hideg vízzel, naponta akár többször is. Érdemes ventillátort használni, 1-2 órát légkondicionált helyiségben tölteni.
Ezúton tájékoztatom a Tisztelt Lakosságot, hogy a helyi környezet védelméről és a köztisztaságról 27/2012. (III. 30.) szóló önkormányzati rendelet 8.§ – a közterület tisztántartásáról kimondja, hogy a tulajdonos, használó köteles az ingatlan előtti járdaszakasz – járda hiányában 1 m széles területsáv –, illetve ha a járda mellett zöldsáv is van, az úttestig terjedő teljes terület, továbbá a járda és az úttest közötti kiépített vagy kiépítetlen terület gondozásáról, szemét és gyommentesítéséről, kaszálásáról, a hó eltakarításáról és a síkosságmentesítésről gondoskodni.
A rendkívüli hőség a gyógyszerek tárolásával, szedésével összefüggésben is körültekintést igényel.
Gyógyszereink akár otthoni tartózkodásunk, akár utazásaink során is csak akkor őrzik meg minőségüket és így hatásosságukat, ha azokat a gyógyszerek csomagolásában elhelyezett betegtájékoztatóban előírt körülmények között tároljuk.
Nagy melegben, előfordulhat, hogy a szervezet nem képes megküzdeni a hőséggel, ami számos kórkép kialakulásához vezethet. Ezek egy része nem túlságosan komoly (nyári ödéma, bőrkiütések, hőgörcs), de kialakulhat hőkimerülés és hőguta is. A hőgörcs súlyos izomgörcsöket jelent, mely a hosszantartó testmozgás, az erős verejtékezés és a túlzott sóvesztés együttes következménye.
Testünk normális körülmények között az izzadás által hűl le, de nagyon nagy hőségben elveszítheti ezt a képességét. Ilyenkor gyorsan emelkedik a test hőmérséklete, ami hőgutát okozhat.
Ez igen komoly állapot, károsíthatja az agyat és más szerveket, esetenként akár halálos kimenetelű is lehet. A hőguta tünetei a vörös, forró és száraz bőr, a szapora pulzus, lüktető fejfájás, szédülés, émelygés, zavartság vagy tudatvesztés.
A rendkívül hideg és havas időjárás miatt folytatjuk a lakosság számára fontos tudnivalókról szóló tájékoztató anyagok közlését. Most a jégen történő biztonságos sportoláshoz való tudnivalókról olvashatnak egy összefoglaló anyagot.
Az elkövetkező napokban az idei évben megszokotthoz képest rendkívül hideg és havas időjárás várható. Ezért folytatjuk a lakosság számára fontos tudnivalókról szóló tájékoztató anyagok közlését.
Biztonságos közlekedés télen
A téli közúti közlekedés jellemző veszélyei a csúszós, jeges utak, a változó időjárási körülmények, a hótorlaszok, elzárt útvonalak, a csökkent látótávolság, valamint a kényszermegállások.
A következőkben a Pest Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság tájékoztató anyagát tekinhetik meg, mely rendkívüli téli időjárás esetére ad felkészülési tanácsokat.