A színpadon átadásra került az Év Sportolója díj, amelyet 17 eredményes sportoló vehetett át a legkülönbözőbb szakágak képviseletében.
Az Év Csapata idén a Dabasi Szabadidő Sportegyesület triatlon női újonccsapata (Bukovszki Tünde, Nyers Kamilla, Szegfi Zsanett, Petrányi Petra, Fekete Fanni), az Év Edzője pedig a lányok felkészítője, Várdai Zoltán lett.A rendezvény végén a Fradi női kézilabdacsapata átvehette a Dabas-címeres Fradi-zászlót a 2011-es KEK döntő emlékére, amelyet a lányok itt, a dabasi sportcsarnokban vívtak és nyertek meg elsöprő győzelemmel. A játékosok koszorújában került átadásra a Dabas Város Sportjáért kitüntető cím, amelyet a Fradi-s játékosok edzője, Elek Gábor vehetett át Kőszegi Zoltán polgármestertől és Kuli Imre képviselőtől.
A dabasi Piaccsarnok ünnepélyes megnyitójára december 10-én került sor. A gyóni óvodások dobos produkciója után Kőszegi Zoltán polgármester átvágta a nemzeti színű szalagot az épület bejáratánál.
Látványkonyha, sári rétes, házi készítésű csokoládé, mézeskalács, forró puncs, forralt bor várta a vásárlókat, akik dabasi és környékbeli őstermelőktől vásárolhatnak ezentúl igazi friss, hazai portékát.
Idén e rangos kitüntetést a Felsődabasi Karitász Szervezet vehette át odaadó, önzetlen segítőmunkájáért.
A rendezvényen bemutatkoztak a Múzsák Alapfokú Művészetoktatási Intézmény zene tanszakos diákjai és tanárai, majd a Bazsalicska Citeracsoport dalcsokrával végződött az ünnepi délután.
A szülők átvehették az önkormányzat ajándékait: az oklevelet, a vásárlási utalványt, valamint az egy szál fehér rózsát. A rendezvény egy szerény vendéglátással, majd közös fotózkodással ért véget.
Október 28-án ünnepélyes keretek között került átadásra a Dabasi Kistérségi Dr. Halász Géza Járóbeteg Szakorvosi Rendelőintézetet, amelyet a KMOP-4.3.2-2008-0007 azonosító számú, 800.000.000 Ft támogatási összegből megvalósított projekt keretében lett felújítva. A szakrendelő fejlesztéséhez a 800.000.000,- Ft támogatási összeg mellé Dabas város több, mint 200 000 000,-Ft önerő biztosítását vállalta.
A szakrendelő korszerűsítési, átalakítási és bővítési munkálatai, az új orvos-technológia bevezetése, a betegségek helyben történő, gyors diagnosztizálása, valamint az egynapos sebészet és a nappali kórház működtetése több mint 62.000 lakos gyógyulási idejét csökkenti ezentúl.
Az 1956-os forradalom és szabadságharc 55. évfordulója alkalmából Dabas Város Önkormányzata október 22-én, szombaton tartotta ünnepi megemlékezését. A rendezvényen a jelenlévők egy perces néma csönddel emlékeztek az utolsó dabasi 56-osra, Sziráki Istvánra, valamint minden dabasi mártírra és a forradalom összes áldozatára.
Ezt követően Kőszegi Zoltán polgármester köszöntötte az egybegyűlteket, majd a Gyóni Géza Általános Iskola diákjai ünnepi műsorukban felidézték az 56-os októberi - novemberi eseményeket. A rendezvény ünnepi szónoka Murányi László volt, a Magyar Televízió egykori főmunkatársa, Gyón szülötte. Az ünnepség az 56-os obeliszk megkoszorúzásával zárult.
A következő egy órában az érdeklődők megtekinthették Murányi László „…ilyen nagy dolog a szabadság?” című dokumentumfilmjét a Halász Móricz-kúria nagytermében.
A főzőversenyen szokás szerint jobbnál jobb szárnyasételek kerültek a zsűri asztalára, hogy a versenyzők elnyerjék a következő évi rendezés jogát. A zsűri elnöke, a Tanyacsárda igazgatója, Garaczi János, Magyar Sándorné, Major Attila és Feldman László társaságában értékelte az elkészült ételeket. A zsűri több szempontot mérlegelve Örkény csapatát díjazta az első helyezéssel, így övék a jövő évi rendezés lehetősége.
Az avatóünnepségen Kőszegi Zoltán polgármester mondott ünnepi köszöntőt, melyben felidézte Szent Kristóf történetét, majd Gogolák Alexandra és Kollár Kinga egy latin és egy magyar egyházi éneket adott elő.
A dombormű leleplezését követően az alkotó, Varga László beszélt a jelenlévőkhöz, majd Dabas egykori plébánosa, Barotai Imre atya szentelte fel városunk legújabb kegyhelyét.
A miniszterelnök és kísérete 14.00 óra után érkezett a Szent István térre és elsőként meglátogatta a megújult Táncsics Mihály Gimnáziumot, majd az épület bejárása után egy tölgyfát ültetett az iskola belső udvarában. Látogatásának következő állomása a megújult és kibővített Dr. Halász Géza Szakorvosi Rendelőintézet volt, ahol megtekintette a laboratóriumot és a modern röntgenberendezést is.
Az épületek bejárása után került sor az avatóünnepségre a Szent István téren felállított színpadon. A vendégeket és az egybegyűlteket Kőszegi Zoltán polgármester, országgyűlési képviselő köszöntötte, majd átadta a szót Magyarország miniszterelnökének, aki a városban történt nagyszabású fejlesztéseket méltatta. Orbán Viktor beszédének második részében az ország helyzetéről, az előttünk álló megpróbáltatásokkal teli őszről, a bankhitelesek sorsáról szólt, majd kérte a lakosság megértését és türelmét, valamint együttműködő magatartását a válságból való kilábaláshoz.
A rendezvényen több jeles politikus és illusztris vendég volt jelen. Többek között Szijjártó Péter miniszterelnöki szóvivő, Simicskó István honvédelmi államtitkár, dr. Nagy Gábor országgyűlési képviselő, Bóta László, az Ómagyar Baráti Társaság elnöke, dr. Zlinszky János jogászprofesszor, dr. Szűcs Lajos, Pest Megye Önkormányzatának elnöke.
Kapui Ágota
- Videogaléria 2011
- Találatok: 1879
Közös képviselő-testületi ülés Dabas és Zenta elöljáróinak részvételével
Molnár Balázs
Dabas Város Önkormányzata a 220. évfordulóra méltón megemlékezve szeptember 21-én a XIII. Dabasi Napok rendezvénysorozat részeként felavatta a város főterén Széchenyi István mellszobrát jelezve ezzel is, hogy azonosul Széchenyi eszméivel, amelyek Magyarország felemelkedését és gyarapítását szolgálták. A szobor Gábor Emese szobrászművész alkotása. Az avatóünnepségről készült felvételeket tekinthetik meg olvasóink.
A várakozásokat követően 15.30-kor Kőszegi Zoltán polgármester, országgyűlési képviselő köszöntötte a megjelenteket és megnyitotta a Rétesutcát. A sári rétes idén sem okozott csalódást. Rövid idő alatt több ezer szelet fogyott a hagyományos ízesítésűtől kezdve az egészen különlegesekig.
A népzenei blokkot a sári hagyományőrző csoportok indították, népdalokkal, néptánccal, citerával, majd bemutatkoztak a meghívott szlovák nemzetiségi települések csoportjai (Csömör, Ecser, Lipa Folklórcsoport, Kistarcsa, Péteri, Pilis, Rákoskeresztúr) és a környékbeli népdalkörök (Ócsa, Inárcs). Zárószámként a Borovenka Hagyományőrző Néptánccsoport első ízben lépett színpadra a zempléni táncokkal, amit a közönség hatalmas tapssal értékelt. Alternatív programok között szerepelt a lovaskocsis városnézés, a kézműves foglalkozások, a fakörhinta és egyéb népi játékok. A napot hajnalig tartó utcabál zárta, amelyhez a zenét a Dance Band Zenekar szolgáltatta. ( Részlet: Dabasi Újság 2011 szeptember)
A rendezvényen Kőszegi Zoltán polgármester mondott köszöntőt, és a rendezvény szónoka dr. Bábel Balázs, Kalocsa-Kecskemét Főegyházmegye érseke, Dabas város díszpolgára volt.
Július 22-én a nándorfehérvári diadal 555. évfordulóján rendhagyó megemlékezésre került sor a Szent István téren. Az évforduló alkalmából megépítésre kerülő harangtorony elkészült harangjait tekinthették meg az érdeklődők a főtéren, ahol a Dabasi Hagyományőrző Honvédtüzér Egyesület tagjai álltak díszőrséget.
Az esti megemlékezésre összegyűlt közönség egy rövid ünnepi műsort tekinthetett meg, majd Kőszegi Zoltán polgármester, országgyűlési képviselő mondott ünnepi beszédet. A csata eseményeit dr. Szabó József János hadtörténész alezredes idézte fel a jelenlévőknek.
Ezt követően az adományozóknak lehetősége nyílt arra, hogy monogramjukat a helyszínen egy téglába gravírozzák, amely elhelyezésre kerül az épülő torony falán.
Ezt követően átadták a „Dabas Egészségügyéért” Dr. Halász Géza-díjat, amelyet idén is két egészségügyi dolgozó, dr. Berze Éva és Liszkai Imréné asszisztens vehetett át.
Végül dr. Lelik Ferenc dedikálta az életéről szóló könyvet, amelyből minden egészségügyi dolgozó ajándékba kapott egy példányt. A kötet Dabas Város Önkormányzatának támogatásával jött létre.
Karlik Dóra
Ezt a sürgető problémát a magyar városok közül az elsők között ismerte fel Dabas Város Önkormányzata, amikor 2009-ben 87 millió 611 ezer forint pályázati forrásból, a Környezet és Energia Operatív Program 100%-os támogatásával vízbázisvédelmi projekt megvalósításába kezdett.