2021. március 2. kedd
Lujza
Holnap: Kornélia, Nelli napja lesz

Útra keltek a „Magyar Camino” zarándokai

Péntek reggel Esztergomból indult az ország gerincén átívelő, összefogással létesített „Magyar Camino” idei nyitó zarándoklata.

Immár harmadik éve az esztergomi Bazilika melletti Szent Adalbert Központban tartják meg azt a kis ünnepséget, amelyen a Zarándokút Társulás elnöke, Kőszegi Zoltán Dabas polgármestere, Tétényi Éva Esztergom polgármestere, és Rumi Imre a Zarándokút Egyesület vezetője indítja útnak a vándorokat a több mint 400 km-es útra.

A lelki-testi megújulást szolgáló zarándoklat előtt Székely János püspök úr áldotta meg az útra kelőket.

Minden évben egy jeles közéleti személy viszi végig az úton a vándorzászlót. Idén Eperjes Károly színművész vállalta el ezt a felkérést, akinek Schmittné Makray Katalin asszony adta át a „stafétabotot”. A rendkívüli időjárás miatt a pilisi szakaszt jelképesen teszik meg a zarándokok, és Húsvét hétfőn Budapestről folytatják a gyaloglást.

Esztergom, 2013. március 29.

Váczy-Hübschl István
Városháza, Esztergom

zarandok hirek06

Kattintson a képre a nagyításhoz.

Nagyítás

.

zarandok hirek05

Kattintson a képre a nagyításhoz.

Nagyítás