2023. február 1. szerda
Ignác
Holnap: Karolina, Aida napja lesz

Megjelent a Magyar Zarándokút útikalauz

Március 22-én, a Budapesten megrendezett II. Magyar Zarándokút Konferencián mutatták be a nagyközönség előtt a Magyar Zarándokút útikalauz című könyvet. A kiadványt a 2011. évi megnyitó zarándoklat egyik résztvevője, Font Éva méltatta.

A könyv szerkezete a Magyar Zarándokút felépítéséhez alkalmazkodóan szakaszról szakaszra mutatják be a zarándokút mentén fekvő településeket, a helyi nevezetességeket, látnivalókat.

Az útleírásokat pontos térképek, az útvonal domborzatát bemutató terepmetszetek, valamint a nevezetes kegyhelyek, emlékhelyek fényképei illusztrálják. A könyv előszavát Papp Lajos orvosprofesszor 2011. évi megnyitó zarándoklatról írt beszámolója alkotja, zárszavát pedig egy zarándok házaspár, Font Éva és Rideg László jegyzik.

A szerzők, Bognár Rudolf és Rumi Imre, mindketten megtették az El Caminót, és tanulmányozták annak működését, valamint közösen dolgoztak éveken át a Magyar Zarándokút kialakításán is. A könyvben a szerzők összegzik tapasztalataikat, hasznos gyakorlati tanácsokkal és útravalóval látják el az olvasókat. A kiadvány kivitelében is praktikus, mérete miatt egy hátizsákban, kabátzsebben is elfér, nem jelent túl nagy terhet. A borító belső fülei könyvjelzőként használhatók.

A Magyar Zarándokút útikalauz igényes, szép kivitelű, olvasmányos könyv. Kiadása turisztikai szempontból azért is jelentős vállalás, mert több mint harminc olyan települést mutat be fővárosi kerületektől kezdve, kisvárosokon át a néhány tízfős falvakig, amelyeket soha korábban egy kiadvány sem mutatott be együtt. Az útikalauz olyan szakrális értékeket, településeket mutat be és gyűjt egybe, amelyeket érdemes turistaként, vagy zarándokként felkeresni.

Feldman László

utikalauz