Roicsik Lászlóné Gomola Edit Etelka 1957. július 21-én született Tatárszentgyörgyön. Itt végezte általános iskola után a Dabasi Gimnáziumban érettségizett. A Kecskeméti főiskolán végzett vörös diplomával 1978-ban zöldség-gyümölcs termesztő kertészmérnök szakon, ami annyit jelent, hogy tanulmányai során mindvégig kitűnő volt.
Még ebben az évben férjhez ment, Roicsik Lászlóhoz, akivel Dabas -Gyónon telepedtek le, és azóta is ott élnek. Néhány évnyi gyömölcstermesztés és a Hernádi pincegazdaságban töltött időszak után végleg elhagyta pályáját, idősgondozó lett.
Ezt követően a Tatárszentgyörgyi Általános Iskolában helyezkedett el, ahol nagy szeretettel tanította diákjait biológia, kémia és matematika tantárgyból. Két lánygyermeke született, mindkettő egyetemi diplomát szerzett, mindketten családjukkal Dabason élnek. Sajnos 1999-ben bekövetkezett nagyfokú látásvesztése a tanári pálya elhagyására kényszerítette, leszázalékolták 1999-ben. Mindez nem szegte kedvét, hamarosan megtalálta hol és hogyan segíthetne embertársainak, 2000-ben lépett be a Együtt Könnyebb Klubba, amely a dabasi vakok és gyengénlátók segítésére programjaik szervezésére szakosodott. Itt a klub vezetője, Dabas díszpolgára, Erdélyi Lajosné szárnyai alatt egyre inkább belelátott a civil szervezet tevékenységébe, amelynek vezetését 2005 után, Marika néni visszavonulásával át is vette.
Ez a szervezet már a Vakok Országos Egyesületének égisze alatt, annak irányításával működött. 2009-ben megalakult a Vakok és Gyengénlátók Egyesületének Dabasi szervezete a későbbi DATLE, amelynek elnökeként tevékenykedik immáron több mint 17 éve. Három unokája boldog és büszke nagymamájaként sosem pihen, ha nem a családi ügyekkel foglalkozik a tágabb közösség ügyei iránt is elkötelezetten jár a szépkorúak kimozdító programjára, a városi eseményekre. Egyesületi vezetőként tevékenységével az egész járás területén a sorstársai, az itt élő vakok és gyengénlátók életét segíti. Kedves, jószívű ember, olyan, akinek mindenkihez van egy-egy jó szava. Motiválja bíztatja, szeretettel segíti valamennyi sorstársát és épségben élő embertársát is. Roicsik Lászlóné helytállása példaértékű, hiszen a nehézségeket, amelyet az élet vállára helyezett erőforrássá tudta változtatni.
Mindezen szempontok alapján méltán veheti át a Vas-Turcsányi Andrea-díjat 2022-ben.