2022-ben a Dabas Kultúrájáért Karacsné Takács Éva-díjat Dágány Józsefné, a Kossuth Ház Galéria és Kerekes László Alkotóház kiállításszervezője vehette át.
Dágány Józsefné Jutka Lajosmizsén született. Az általános iskolát Tatárszentgyörgyön végezte el. Ezt követően 1981. márciusában költözött a család Dabasra. A március meghatározó hónap Jutka életében, akárcsak a képzőművészettel és a kultúra közvetítésével való találkozások. A Dabasra költözést követően húsz évvel később, 2011. március 12-én kezdett el dolgozni a művelődési központ Kossuth Ház Galériájába, ahol első feladata a március 15-i gyermekrajz kiállítás installációs munkáiban való közreműködés volt.
Nagyszerű és felejthetetlen tanárt kapott maga mellé Kerekes László személyében, akivel 12 évig dolgozott együtt, tanulta meg tőle a kiállítás rendezés, a meghívó készítés, a dekorációs munka sava-borsát. De nem ez volt az első találkozása a képzőművészettel. Tatárszentgyörgyi iskolás évei alatt Orci József rajztanári és szakkörvezetői munkája már gyerekként mély nyomokat hagyott benne. Nem csak a képzőművészet terén, hanem a természetjárás, a kirándulások, a látásmód kialakítása terén is. Ahogy a Kerekes Lacival eltöltött évek is alakították személyiségét, kapcsolatrendszerét, szakmai felkészültségét.
A Kossuth Művelődési Központban eltöltött húsz éve alatt munkaköri feladata volt a térségi és országos fotó, képző-és iparművészeti kiállítások rendezése, kiállítási anyagok átvétele és tárolása, keretezése, paszpartuzása, és a kiállításokhoz kapcsolódó megnyitók szervezése és lebonyolítása. A jelenleg is működő felnőtt kistérségi képző– és iparművészeti amatőr alkotók körének koordinálása, szakmai programjainak, táborainak szervezése is feladatainak része. De emellett más művelődésszervezői feladatokat is ellát.
Mindezek érdekében az intézményben töltött húsz év alatt az érettségi bizonyítványa mellé felsőfokú közművelődési szakember szakképesítést szerzett, elvégezett egy ECDL és egy pályázatíró tanfolyamot. Jelentős szakmai feladatokat látott el az intézmény három Európai Uniós projektjének megvalósításában, adminisztratív feladataiban és szakmai tevékenységeiben. Tevékeny részt vállalt sok hazai pályázat sikeres megvalósításában. Gondozta a Galéria Alapítvány pályázatait, kiemelt feladatot vállalva a LEADER támogatással megépült Kerekes László Alkotóház létrejöttében, a Kerekes Lászlónak emléket állító intézményi programokban.
Magánélete is sikeresen alakult. Férje, Dágány József támogatta a munkában, segítőként sokszor részt is vett a galéria működési feltételeinek alakításában. Két gyermekük született, akiknek köszönhetően 2015-től alaposan felfordult az életük, hat unokával gyarapodott a család, annak minden örömével, gondjával és segítésével.
Dágány Józsefné húsz éves munkáját köszönjük meg a díjjal, amihez ezúton is szívből gratulálunk és további sikeres éveket kívánunk, a Kossuth Művelődési Központban!
Az ünnepélyes átadóról készült képanyagok megtekinthetőek oldalainkon ide kattintva.