Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
2024. június 14. péntek
Vazul, Herta
Holnap: Jolán, Vid napja lesz

Kitüntetettek

Dr. Radvánszki Ida

Dr. Radvánszki Ida városunk nyugalmazott háziorvosa a Nógrád megyei Tereskén született. Családjában első generációs orvos. Orvosi diplomáját a Budapesti Semmelweis Orvostudományi Egyetemen 1973-ban, mint fiatal kétgyermekes családanya szerezte meg.

Férje, dr Pásztor Endre állatorvos, fiai Gergely és Zoltán. Az egyetem befejezését követően férje munkája miatt a Tiszántúlra, Jász-Nagykun-Szolnok megyébe költöztek, itt kezdte meg körzeti orvosi munkáját. Innen Dr. Deák Ferenc, szülőfaluja egykori körzeti orvosa invitálására örömmel vállalta a Dabasra költözést, hogy közelebb legyen szűkebb pátriájához. Az akkoriban elhunyt Dr. Lakos János körzetét vette át, 1976. április 1-jétől.

Dabasi pályája kezdetén sok és komoly kihívással kellett megbirkóznia doktornőnek, hiszen akkor csak négy körzeti orvosi látta el a város lakosságát, így egy-egy családorvosra több mint háromezer páciens jutott. Háziorvosként a felnőttek mellett a gyermekek ellátásáért is feleős volt a kezdeti időkben, amikor még ügyelet nem működött a teleülésen. Mindehhez pedig saját járművet kellett használnia. Körzete kezdetben a Kossuth László utcától kezdődően Alsódabas jelentős részére és egész Gyón területére kiterjedt, ezt a körzetet látta el váltótársával Dr. Palotai Sándorral. Betegeivel Dabason töltött több mint négy évtizedes orvosi szolgálata idején mindig törekedett a bizalmi légkör megteremtésére, a jó orvos-beteg kapcsolat kialakítására. Nagyfokú empátiája, a betegek iránti alázata, segítőkészsége, lelkiismeretes szolgálata a város és az ellátott településrészek, Gyón és Dabasi-szőlők közkedvelt családorvosává tették. A körzethez tartozóan 32 évig látta el a Zárdakert Idősek Otthona lakóit, amely különösen nehéz, szakmailag és lelkileg is embert próbáló feladat volt, hiszen több száz idős, élete alkonyán járó súlyos beteg ellátását végezte egyszemélyben évtizedekig. Doktornő mindig is aktív szerepet vállalt az orvosi ügyelet működésében, nyugdíjazását követően a mai napig rendszeresen vállal ügyeleti feladatot.

Dr Radvánszki Ida hitvalló katolikus családanya és nagymama. Sok éven keresztül volt a Dabas-Gyóni katolikus egyházközségi tanácsadó testület világi elnöke, ma is az egyházközség aktív, meghatározó tagja. Odaadóan szereti gyermekeit és unokáit, Dabas egyik legtöbb, tizenegy unokával büszkélkedő nagymamája.

Munkásságát Dabas Város Önkormányzata 2004-ben Dabas Egészségügyéért Dr. Halász Géza-díjjal, Dabas Várossá válásának 25. évfordulóján 2014-ben Pro Urbe Dabas-díjjal ismerte el.

Dabas Város egészségügyi alapellátásában, a város polgárainak gyógyítása és egészségmegőrzése érdekében kifejtett családorvosi munkássága és közéleti aktivitása miatt méltán veheti át 2021-ben, a Családok Évében a Dabas Város Díszpolgára elismerést, amelyhez szívből gratulálunk és további sok-sok aktív évet kívánunk!

Print Friendly, PDF & Email

VÁROSHÁZA

hivatal01

Elérhetőségek:

Postacím:
2370 Dabas
Szent István tér 1/B.

Telefon:
29/561-201

E-mail:
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Ügyfélfogadás:
Hétfő: 13.00-16.00 óráig
Szerda: 8.00-12.00 óráig,
és 13.00-16.00 óráig
Péntek: 08:00 – 12:00

Search

Weboldalunk sütiket (cookie-kat) használ, hogy a legjobb böngészési élményt biztosíthassuk Önnek honlapunkon. Az oldal további használatával jóváhagyja a sütik használatát.