Szabados Virág

A Dabasi Kossuth Lajos Általános Iskola 8. a osztályos tanulója. 10 évesen kezdett el kézilabdázni a Dabasi Kézilabda Klub szivacskézilabda csapatában, majd komolyabb szinten folytatta. Négy és fél évet töltött Dabason. Jelenleg az FTC Kézilabda Akadémia kapusa, a magyar serdülő válogatott keretének tagja, valamint az U15 elsőosztályában játszik.

A 2018/2019-es szezon U14-es országos bajnoki címére és tanulmányi eredményére a legbüszkébb. Kevés szabadidejében szívesen főzőcskézik édesanyjával vagy találkozik barátaival.
2017- óta korosztályában rendezett tornákon sorozatosan kiváló eredményeket ér el, a tornákon rendszeresen a Legjobb kapus elismeréssel díjazzák játékát.

Virág magatartása és szorgalma példás. Társai számíthatnak rá tanulásban, szabadidős programok kitalálásában, megvalósításában. Segítőkész, építő gondolataival összetartja közösségét. Osztályának egyik meghatározó alakja. A Dabasi Kossuth Lajos

Általános Iskola Diákönkormányzatának tagja. Ez a megbízatás mindenképpen feltételezi Virág együttműködő- és alkalmazkodó képességét, jó kapcsolatteremtő adottságát, nyitottságát és segítőkészségét.

Szeptembertől az FTC Kézilabda Akadémián folytatja tanulmányait. Vágyálma a felnőtt válogatottba bekerülni és nagy tornákat nyerni, kívánjuk, hogy sikerüljön neki!