2021. szeptember 28. kedd
Vencel
Holnap: Mihály napja lesz

Kitüntetettek

Szabó Rózsa

2016-ban városunk kitüntetettje Szabó Rózsa, laboratóriumi asszisztens lett. A közel négy évtizedes kiemelkedő munkáját értékeljük azzal, hogy Dabas Város Egészségügyéért „Dr. Halász Géza” díjban részesítjük.

Szabó Rózsa Sáriban született, az általános iskolai tanulmányait is itt végezte. 1971 és 1978 között a Bugyi telefongyárban dolgozott. 1978-tól a Dabasi Szakorvosi Rendelőintézet laboratóriumába került, jelenleg is itt dolgozik. Szorgalma, szellemi és jó emberi tulajdonságai lehetővé tették számára a folyamatos tanulást. 1983-ban érettségi vizsgát tett, 1985-ben kitűnő bizonyítvánnyal általános laboratóriumi asszisztensi szakképesítést szerzett.

Ebben az időben szinte robbanásszerű fejlődésen ment keresztül a laboratóriumi diagnosztika. Megjelentek a kémiai automaták, elsők között az Alixia, majd egyre több nagy gép szolgálta ki a laboratóriumi vizsgálatok sokféleségét. Egyre több és összetettebb feladat várt a laboratóriumban dolgozókra, a növekvő kihívásoknak Rózsika maradéktalanul eleget tett és tesz most is.

Korábbi munkahelyén szerzett technikai ismereteit kamatoztatta, gyarapította ismereteit a laboratóriumban működő és egyre nagyobb számú gépparkkal kapcsolatban. Felelősséget vállalt az automaták pontos működéséért. Napi kapcsolatot tartott a szervizek munkatársaival, részt vett a működési hibák észlelésében és elhárításában. Figyelemmel kísérte a különféle munkafolyamatokat és a leletek eredménnyé válása előtt ezeket ismételten ellenőrizte.

Rózsika munkájában érződik a szándék, hogy a beteg gyógyulását segítse, a gyerekek félelmét oldja, kímélje a megfáradt idős embereket, törődésécel, szeretetével reményt adjon az elkeseredetteknek.

Évtizedekig járt Ócsára és végezte a lakosok helyszínen történő vérvételét, igyekezett a vérminták mielőbbi feldolgozását biztosítani, hiszen tudjuk a vizsgálati szabályok időhöz kötöttek.

Egy asszisztens munkájában az a hozzáadott érték, ha munkája végzése mellett észleli a beteg állapotát és eszerint cselekszik. Valódi felelősséget érez az egészségügyre bízott emberek, a betegek iránt.

Rózsika eszerint él és így válik a települések részévé. Munkája, szakmai élete, a betegek iránti önzetlensége a városunk javát szolgálja.


A díjátadásról készült felvételek megtekinthetőek képgalériánkban ide kattintva.

 

Print Friendly, PDF & Email

VÁROSHÁZA

hivatal01

Elérhetőségek:

Postacím:
2370 Dabas
Szent István tér 1/B.

Telefon:
29/561-201
Fax:
29/561-291
E-mail:
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Ügyfélfogadás:
Hétfő: 13-16
Szerda: 8-16
Péntek: 8-12

Search

Weboldalunk sütiket (cookie-kat) használ, hogy a legjobb böngészési élményt biztosíthassuk Önnek honlapunkon. Az oldal további használatával jóváhagyja a sütik használatát.