2021. szeptember 28. kedd
Vencel
Holnap: Mihály napja lesz

Kitüntetettek

Ligetvári István és a Trafik Kör Kortárs Művészeti Egyesület

Ligetvári István építész a Trafik Kör Kortárs Művészeti Egyesület egyik alapítója, építészként, közéleti emberként számos emblematikus dabasi épület, intézmény, emlékhely tervezője. A Trafik Körrel együtt Ligetvári István az elmúlt évtizedben számos modern művészeti kiállítás, fórum, szakmai tanácskozás megálmodója és megvalósítója volt.

Felfedezték a Martinovics téren üresen álló trafikban rejlő lehetőségeket, abban évek óta időszaki kiállításokat valósítanak meg. Különös figyelmet fordítanak a település szakrális értékeinek. Ligetvári István az elmúlt évtizedekben modern építészeti elgondolásaival, és különleges megvalósításaival maradandót alkotott városunkban. (Dabasi-szőlősi templom, II. világháborús emlékmű, Kossuth síremlék, református öregtemető, kegyeleti park) Munkásságát a képviselő-testület 2014-ben Pro Urbe Dabas díjjal jutalmazta.

2015-ben az ő tervei alapján, egyesületi társaival együttműködve készült el az új gyóni Ravatalozó, amely a hazai és nemzetközi szakmai fórumokon is számos elismerő bírálatot kapott. Az év elején több héten keresztül foglalkoztak a különböző szakmai és közösségi fórumokon a Bartók Béla úti Okos buszmegállóval, többek között ennek hatására készült el a következő ilyen építmény a város legforgalmasabb csomópontjához közel, a Budapesti út mentén. A buszmegállót a Dabasi Napok rendezvénysorozat keretében, a Trafik kör 10 éves évfordulója alkalmából szervezett kiállítás-megnyitójával egybekötve leplezték le.

A Trafik Kör 10 éves működését leginkább Ligetvári István alábbi mondatai summázzák, aki vallja, hogy a Trafik Kör nem közösség, sokkal inkább Mozgalom, amely alkotó, a modern művészet megfogalmazásai iránt fogékony embereket gyűjtött és gyűjt egybe ma is. Olyanokat, akik képviselik a kortárs gondolatot egy olyan városban, ahol a hagyomány tisztelete és művelése meghatározó, és a közösség nagy része korábban nem volt nyitott az újra és a merészre.

De ők hidat akartak verni a két „part” közé. Ebben a hídverő mozgalomban állandó segítőtársa és támasza leánya, Ligetvári Dorottya, aki továbbviszi ezt a szép hagyományt. Az apai példa, a tehetség és az a szellemiség, amelyet kiskorától magába szívott, szinte predesztinálta őt erre a pályára. Alkotó tevékenysége, kreativitása lenyomatként már megjelenik a kortárs alkotásokon, például a gondolatmegállók szerkezetén és formáján. Az előbbiek alapján bizton állíthatjuk, hogy a hídverés apának és lányának, valamint a mozgalom korábbi tagjainak sikerült is!

Ligetvári István és a Trafik Kör Kortárs Művészeti Egyesület munkásságával öregbítette városunk hírnevét, értékmentő, értékteremtő tevékenysége alapján méltán érdemes a Karacsné Takács Éva díjra 2016-ban.


A díjátadásról készült felvételek megtekinthetőek képgalériánkban ide kattintva.

 

Print Friendly, PDF & Email

VÁROSHÁZA

hivatal01

Elérhetőségek:

Postacím:
2370 Dabas
Szent István tér 1/B.

Telefon:
29/561-201
Fax:
29/561-291
E-mail:
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Ügyfélfogadás:
Hétfő: 13-16
Szerda: 8-16
Péntek: 8-12

Search

Weboldalunk sütiket (cookie-kat) használ, hogy a legjobb böngészési élményt biztosíthassuk Önnek honlapunkon. Az oldal további használatával jóváhagyja a sütik használatát.