Dr. Kurdi Eszter

Dr. Kurdi Eszter 1947. július 20-án született Csornán, orvosi családban nevelkedett. Édesapja, Dr. Kurdi Jenő kórházi orvosként kezdte pályáját, majd 1958-ban Inárcsra költözött a család, ahol édesapja körzeti orvosként dolgozott. 1962. július 01-től Dabasi Járási főorvos lett.

Kurdi doktornő általános iskoláit Bőnyrétalapon és Inárcson végezte. Az Ócsai Bólyai János gimnáziumban érettségizett. Orvosi diplomáját a Budapesti Semmelweis Tudományi Egyetemen 1975. február 03-án szerezte meg. 1980. március 18-án fül-orr gégész szakorvosi szakképzettséget szerzett. A szakképesítés megszerzéséhez szükséges gyakorlati időt a Ceglédi kórházban töltötte. 1979. április 16-tól a Nagykőrösi Egyesített Gyógyító Megélező Intézet Fül-orr gégészeti Osztályán dolgozott.  1978-ban kötött házasságából egy fiú gyermeke született, 1978.11.10-én, aki azóta már felnőtté vált és egy kislányunokával örvendeztette meg.

1981-től 1985-ig a dabasi szakorvosi rendelőintézet fül-orr gégészeti osztályán dolgozott. 1985-től háziorvosi feladatokat lát el Dabas 5-ös számú felnőtt körzetében.  Munkája szükségessé tette, hogy 1998-ban háziorvosi szakvizsgát tegyen.

Munkáját mindig pontosan, lelkiismeretesen végzi. Betegei gondozására sok időt szentel. Jó diagnosztikai készséggel rendelkezik, vizsgálataiban aprólékos, figyelme mindenre kiterjed, a rábízott feladatot maradéktalanul elvégzi. Háziorvosi feladatai mellett folyamatosan részt vállal a dabasi Központi Ügyelet munkájában, szükség esetén mindig számíthatunk rá. A Mentőszolgálat dolgozóival jó kapcsolatot alakított ki.

Munkatársai szeretetét és megbecsülését hamar kiérdemelte, és ezt a jó kapcsolatot azóta is ápolja.   Munkájára koncentrál,  teljes odafigyeléssel látja el.

Kollégái egy értékes embert, jó munkatársat tisztelhetnek benne.