2021. szeptember 28. kedd
Vencel
Holnap: Mihály napja lesz

Kitüntetettek

Sztancsik Magdolna

Sztancsik Magdolna tanárnő 1971 óta dolgozik az oktatásban, 1975 óta Dabason. Magyar – ének-zene szakos tanárként a Kossuth Lajos Általános Iskolában kezdte meg dabasi tevékenységét, majd a Kossuth Zsuzsanna Szakképző Iskola és Kollégium 1990-es alapítása óta az intézmény dolgozója.

Az iskola fennállása óta több száz diákot segített tanulmányaiban az érettségihez vezető úton, vagy éppen a szakmai képzés megkezdéséig juttatta el tanítványait magyar nyelv és irodalom tantárgyból. Munkaközösség vezetőként, szakmai tudását átadva segíti tapasztalataival kollégáit.

Az oktatáson túlmenően, mindig is szívügyének tekintette a diákok érzelmi nevelését. Nagyon fontosak számára az értékek és az egyén ismeret. A tanítási órákon-iskolán kívüli foglalkozásokon, szakkörökön a diákjainak adott biztató szavak, sikerek sok tanítványát indították el a lelki gazdagodás, kiteljesedés felé, akik közül sokan e mintának köszönhetően szintén a pedagógushivatást választották életcélul.

Diákjai szívesen emlékeznek a kulturális versenyeken, találkozókon, bemutatókon elért sikerekre, élményként élték és élik meg ma is egy-egy produkció létrejöttét egészen az előadásig. A közönség soraiban elhangzott megjegyzések bizonyítják a produkciók közönségre tett hatását.

Néhány idézet a műsorok közönségének kritikáiból:
„Ez igen! A szakiskolások Shakespeare-t játszanak!”
„Pesten drága színházjegyeket kell venni, Dabason meg diákok játsszák…”
„Az Operaházban is bemutatható lett volna…”

Felejthetetlenek a tanárnő diákjainak iskolánk névadóján, az alapkőletételekor, az új iskola átadásakor, valamint egyes városi és iskolai ünnepélyeken előadott műsorai, vagy éppen az iskolánkban megrendezett városi pedagógusnap felejthetetlen pillanatai. Az utóbbi években már nemcsak a diákokat, hanem a tanárokat is szereplésre ösztönözte. Többen is emlékezhetnek az iskola kórusára, amikor például néhány évvel ezelőtt a  Kossuth Művelődési Házban is fellépett karácsonyi műsorával, de ezen jeles ünnephez közeledve az iskola újabban minden évben otthont ad Sztancsik tanárnő szervezésében megrendezett „Szomszédok Karácsonyának is, ahol szintén szerepelnek a kollégák.

Szalagavatóinkon évek óta olyan műsorokat állít színpadra lelkes tanítványaival, kollégáival, melyek méltán kapnak elismerő szavakat diákoktól, kollégáktól, szülőktől egyaránt. Munkáját nagyfokú igényességgel párosított humánum jellemzi, mely során legfontosabb pedagógiai hitvallásának a diákok sikerélményhez juttatását tartja. Sikerei között említhetjük a monori regionális Ki mit tud döntőjét, ahová három produkcióval is bejutottak diákjaink, továbbá az

Országos Szakiskolai Közismereti Tanulmányi Versenyek regionális és országos fordulóit, ahol diákjai hozzájárultak a megnyitók fényének emeléséhez. A Kossuth Zsuzsanna Szakképző Iskola és Kollégium számos nemzetközi projektben is részt vesz. Tavaly hat országból érkeztek vendégek egyszerre a klíma projektben. Ekkor az egyik este programját diákjai műsorával tette emlékezetessé, ahol a zene nyelve, mindenki számára érthetően, nemzetközien szólt és érintette meg a vendégeket.

Iskolánk kulturális hagyományai fennállásának 22 éve alatt kiépültek, s ebben Sztancsik Magdolna tanárnőnek nagy szerepe van.


Képanyagok a díjátadásról

 

Print Friendly, PDF & Email

VÁROSHÁZA

hivatal01

Elérhetőségek:

Postacím:
2370 Dabas
Szent István tér 1/B.

Telefon:
29/561-201
Fax:
29/561-291
E-mail:
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Ügyfélfogadás:
Hétfő: 13-16
Szerda: 8-16
Péntek: 8-12

Search

Weboldalunk sütiket (cookie-kat) használ, hogy a legjobb böngészési élményt biztosíthassuk Önnek honlapunkon. Az oldal további használatával jóváhagyja a sütik használatát.