Dömők Antalné élete eddigi részét Gyónon élte le, munkássága, hivatása 41 éve a Gyóni Géza Általános Iskolához, és egyben Dabashoz köti. Gyermekkorában zenésznek, hegedűművésznek készült, ám az élet úgy hozta, hogy végül a pedagógus pályát választotta, s így ének-magyar szakos tanár lett. Az iskolában megtalálta a helyét, a munkáját, a hivatását, amiben kiteljesedhetett.
Fő tantárgya az ének-zene, amiről ő maga így nyilatkozott:
„az ének-zene a szavak fölötti hangzó nyelv élményével, az örömöt adó szép énekléssel hat az emberi (gyermeki) lélekre. A közös éneklés fejleszti a tolerancia, az együttműködés, az egymásra figyelés képességét. Így pályám legnagyobb élményének tartom, hogy sok száz, talán ezer kisgyerek érezhette át ezt az élményt, fejlődést.”
Mindig fontosnak tartotta a tehetséges gyerekekkel való külön foglalkozást. Az általa felkarolt tanítványok rendszeresen szerepeltek, szerepelnek iskolai és városi műsorokon, rendezvényeken, valamint az ének-zenei versenyeken, megmérettetéseken is sikeresen helyt álltak.
Kiemelkedőbb eredményei közül kettőt külön kiemelünk:
- Az iskola énekkara irányítása alatt az Éneklő Ifjúság országos minősítő versenyen többször ért el arany fokozatot, a budapesti zeneakadémia díszhangversenyén is fellépett.
- tanítványai a megyei és országos népdaléneklési versenyen többször szereztek arany és ezüst minősítést.
Munkássága során tökéletesen kihasználta az éneklés közösségformáló erejét. Énekkarosaival rendszeresen részt vett iskolai, városi és kistérségi rendezvényeken. Birtokában van az a ritka jó tulajdonság, hogy ha éppen nem volt szereplési lehetőségük, akkor maga szervezett közösségi programot a szülőknek és a tanítványoknak. A rendezvényeknek egy részével hagyományt teremtett, nemcsak az iskolában, hanem a városban is.
Ilyen rendezvényünk például:
- a 16 éve rendszeresen megrendezésre kerülő karácsonyi koncert;
- az iskola énekkarainak tavaszi koncertje, és a
- Gyóni napok rendezvénysorozathoz kapcsolódó városi zenei találkozó.
Munkabírására jellemző, hogy az iskolai ének-zene tanításon túl
- hosszú éveken keresztül volt a Gyóni Géza Általános Iskola szakszervezeti vezetője;
- jelenleg is a magyar munkaközösség vezetője;
- megszervezte és évek óta működteti az iskola felnőtt énekkarát.
Munkáját már eddig is elismerték, hiszen kapott már miniszteri dicséretet, a Pedagógus szakszervezettől Eötvös József emlékérmet, valamint 1999-ben az elsőként kapta meg a Dabas Kultúrájáért Karacsné Takács Éva Díjat. A dabasi-gyóni ifjúságért végzett munkájának méltó elismerése a díj.