A Kéknefelejcs citerazenekar a Kossuth Művelődési Központ falai között kezdte meg próbáit 1996-ban. Vezetőjük Szlama László aki Pest Megye Művészetéért, és Dabas Kultúrájáért kitüntetésben is részesült az évek során. A zenekar tagjai: ifjú Szlama László, Szlama Ildikó, Szlama Dóra, Szőnyi Renáta, Pataki Tímea, Pataki Evelin és Molnár Ferenc. A zenekar fenntartója a Művelődési Központ, és Dabas Város Önkormányzata.
A 16 év alatt számos vendégszereplésük volt, határon innen és túl. Népzenei táborban többször részt vettek Erdélyben, Baróton, Dabas testvérvárosában. A Csutorás Népzenei tábor rendszeres résztvevői, ahol sokat tanultak a népzenéről Birinyi Józseftől, Széles Andrástól, és Kovács Lászlótól egyaránt.
Vendégszerepeltek, Erdélyben, a Felvidéken, Szlovéniában, Délvidéken, 2011-ben részt vettek Németországban, Bamberg városában egy nemzetközi zenei fesztiválon, ahol hazánkat és Dabas városát képviselték.
A népzenei minősítéseken folyamatosan részt vesznek országszerte. Talán a jelenlévők közül, nem mindenki tudja, hogy egy-egy minősítés során, az elért címet két évig tarthatja meg az együttes, aztán újra meg kell méretnie magát. A kéknefelejcs citerazenekarnak ez több mint tíz éve töretlenül sikerült.
Eddig elért legjelentősebb eredményeik:
- 1999. Örkényi KARÉJ fesztivál, első helyezés
- Országos népzenei minősítők:
- 2000. Ezüst fokozat
- 2003. Arany fokozat
- 2005. Arany fokozat
- 2005. Aranypáva díj
- 2007. Aranypáva díj
- 2008. Aranypáva Nagydíj
- 2008. Vass Lajos Nagydíj
- 2010. Aranypáva díj
- 2011. Aranypáva Nagydíj
2011-ben jelent meg első CD lemezük, amelyet egy nagy sikerű koncerten mutattak be, november 19-én a Dabasi Sportcsarnokban a Csík Zenekar előzenekaraként. A lemezen magyar népdalok és moldvai feldolgozások hallhatók.
A városi rendezvények rendszeres fellépői, színpadi műsorukon kívül, számos hangulatos táncházat tartottak Dabas szerte.
Az elmúlt néhány évben a Kossuth Művelődési Központ szervezésében létrejött népzenei és néptánc táborokban a zenekar minden tagja aktívan részt vett. Tábori munkájuk, valamint 15 éves szakmai múltjuk hatására, közel 30 gyermek kezdett citerázni tanulni. Jelenleg 3 utánpótlás csoport működik a művelődési központban.