Az Év kulturális eseménye 2011-ben a Padlás- c. musical. A Zentai Színtársulat 1990-ben jött létre, s az együttes hamarosan gyűjtőfogalma lett a színházi kísérletezésnek és műhelymunkának. Ennek a két évtized alatt fokozatosan kialakult egy 20–30 főből, főleg középiskolás diákból álló élgárda.
Ifjúsági színházi központként vallják a játék komolyságát és őszinteségét, céljuk pedig a szép magyar beszéd, az olvasóvá nevelés, a nemes irodalmi élményeken való nevelődés, a mozgás és mozdulatok kultúrája; másrészt a színpadhoz és a szerepléshez való szoktatás, valamint a Délvidéken élők sorskérdéseinek színpadi megfogalmazása.
A diákszínjátszók közül a kezdetek óta már többen elvégezték a Színművészeti Akadémiát és jelenleg Újvidéken, Zentán, Szabadkán, vagy éppen Budapest valamelyik színházában tevékenykednek, mint színészek, de vannak innen kikerült dramaturgok, rendezők, díszlettervezők is.
A Zentai Színtársulat számos rangos díjban részesült az elmúlt húsz évben. A legnagyobb elismerést 2006-ban érte el, amikor egy előadásával szerbiai országos első díjat nyert, amit se addig, se azóta egyetlen magyar előadásnak, egyetlen magyar nyelven játszó társulatnak sem sikerült.
A Padlás rendezője MÁCSAI Endre, a darab elnyert díjai:
- A Középiskolások Szín- és Filmművészeti Vetélkedőjén: A legjobb előadás: A Padlás, a Legjobb női főszereplő (megosztott díj): Surányi Emese és Molnár Gábor Nóra, Legjobb női mellékszereplő: Kanyó Fruzsina, a Legjobb férfi mellékszereplő: Katona Gábor lett. Tanyaszínház különdíj: Verebes Judit
- A Vajdasági Magyar Amatőr Színjátszók XVI. Találkozóján: Bambach Róbert-díjat nyertek a legjobb alternatív vagy új formákat kereső előadásért. A Forum Könyvkiadó Intézet különdíját Surányi Emese kapta. A gyermekzsűri díját valamint a szabadkai Népszínház különdíját, amely vendégszereplést jelent, szintén ez az előadás nyerte el.