Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
2023. február 1. szerda
Ignác
Holnap: Karolina, Aida napja lesz

Díszpolgárok

Bujdosó Géza

DÍSZPOLGÁRUNK - 2017

Bujdoso Geza

Bujdosó Géza 1951-ben született Budapesten. 1976-ban végzett a BME Építészmérnöki Karán, majd 1980-82 között az Építész Mesteriskola posztgraduális képzésén vett részt. 1986-ban építész vezető tervezői minősítést kapott. 1976-tól tíz éven át az IPARTERV-ben dolgozott, majd 1987-ben megalapította a BOLTÍV Építészeti Kft.-t. 1995-től magas-és mélyépítési műszaki ellenőrként is dolgozik. Nős, két gyermek édesapja és öt unokája büszke nagypapája.

Elmondása szerint életművének jelentős része Dabashoz kötődik. A legjelentősebb munkái között tartja számon az első általa tervezett dabasi épületet a Gyóni Géza Általános Iskolát, amelyet éppen 30 éve nyitottak meg. Az intézmény 2005-2006-ban megvalósult bővítését és a jelenleg előkészítés alatt álló további tetőtér ráépítését is ő tervezte. Szintén az ő tervei alapján készültek el a Táncsics Mihály Gimnázium, a Kossuth Lajos Általános Iskola bővítései. Iskolái közül méreteivel és újszerű megoldásaival kiemelkedik a Kossuth Zsuzsanna Szakképző Iskola és Kollégium, amelynek a főépületét és a további bővítései is az ő tervei alapján készültek el. Emellett a sári II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola bővítményei és a Lurkó Óvoda tornaszobája is az ő nevéhez kötődik.

Műszaki ellenőrként és tervezőként is több műemlék épület helyreállításában működött közre. Valamint a Nándorfehérvári diadal 555. évfordulójára 2011-ben megtervezte a városunk főterén álló Kapisztrán-Hunyadi Emléktornyot, amelyet a város közössége közadakozásból építtetett meg. Ez az épület jelentősen meghatározza a városközpont arculatát. Munkásságát Dabas önkormányzata 2014-ben, a várossá válás 25. évfordulóján Pro Urbe Dabas-díjjal ismerte el.

Bujdosó Géza több mint három évtizede tevékenykedik városunkban, munkássága során mindig törekedett a lehető legjobb munkakapcsolatok kialakítására és ápolására.

A település arculatát jelentősen meghatározó közintézmények, iskolák, óvodák, tervezésével, műszaki ellenőri tevékenységével, szakmai javaslataival jelentősen hozzájárult településünk urbanizációjához. A város építésében végzett több évtizedes munkásságának méltó elismerése a Dabas Város Díszpolgára kitüntetés, amelyhez szívből gratulálunk, további aktív éveket kívánunk.


A díjátadásról készült felvételek megtekinthetőek képgalériánkban ide kattintva.

 

Print Friendly, PDF & Email

Search

Weboldalunk sütiket (cookie-kat) használ, hogy a legjobb böngészési élményt biztosíthassuk Önnek honlapunkon. Az oldal további használatával jóváhagyja a sütik használatát.