Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
2023. február 5. vasárnap
Ágota, Ingrid
Holnap: Dorottya, Dóra, Titanilla napja lesz

Díszpolgárok

Klemencz Györgyné

DÍSZPOLGÁRUNK - 2019

Klemencz Györgyné

Klemencz Györgyné Újhartyánon született, ma is ott él családjával együtt. Az ócsai Bolyai János Gimnáziumban érettségizett. Ötvenhárom éve, 1966 óta dolgozik a Dr. Halász Géza Szakorvosi Rendelőintézetben. 1969-ben államháztartási könyvelési szakképesítést szerzett, 1981-ben a Pénzügyi Számviteli Főiskola Pénzügyi Szakán közgazdász diplomát szerzett. Egy gyermeke van, Hajnalka, aki szintén az egészségügyben tevékenykedik, városunk egyik háziorvosa.

A rendelőintézet gazdasági hivatalának minden munkaterületén dolgozott, bejárta a szakmai ranglétrát. A diploma megszerzését követően is több képzésben részt vett, hogy mindig friss ismeretekkel végezhesse feladatát. Marika 1982-től látja el az intézet gazdasági igazgatói feladatait. 20 éve, 1999. április 1-jétől a képviselő-testület az intézmény vezetőjének választotta, azóta töretlen szorgalommal, szeretetteljes, példamutató gondossággal vezeti az intézetet.

A szakorvosi rendelőintézet a legnagyobb önálló intézménye városunknak, amely nem csak a Dabason élőket, hanem az egész térség közel 60ezer lakosát szolgálja. Az intézetben havonta 21 és 25 ezer között mozog a rendelésen megjelenő betegek létszáma, azaz leggyakrabban naponta meghaladja az 1000 főt. Évente több mint 550 műtétet végeznek az egynapos sebészeten. Ezt a bonyolult és összetett rendszert, ahol a szakorvosok, a szakdolgozók, a gazdasági iroda munkatársai, a műszaki feladatokat ellátók, összesen 144 dolgozó egyaránt segítik egymás munkáját, Marika nagy szakértelemmel, irányítja a dolgozók és a betegek megelégedésére.

Intézményvezetői munkássága idején több alkalommal is fejlesztették az intézetet, a legnagyobb ezek közül a városközpont felújításával egyidőben zajló, teljes átépítéssel és egyben szakmai integrációval járó projekt volt, amelyet 2011-ben adhattunk át. Minden fejlesztési elképzelésre nyitott volt, örömmel fogadta azokat, még ha megannyi terhet is róttak rá az átszervezések, a zavartalan működés érdekében fáradhatatlanul dolgozott, ez a hivatástudat jellemzi őt a mindennapokban is.

Szűkebb pátriájához mindvégig hű maradt, a közéletben is aktív szerepet vállalt egy ciklus erejéig vezetői munkája mellett önkormányzati képviselő volt, 1990-től pedig az Örkény és Vidéke Takarékszövetkezet felügyelőbizottságának a tagja is. Munkásságát szülővárosa önkormányzata is elismerte.

A dr. Halász Géza Szakorvosi rendelőintézetben eltöltött több mint ötvenéves pályája, az intézet vezetőjeként a térség egészségügyi szakellátásáért, annak fejlesztésért végzett két évtizedes példamutató szolgálatának elismerése a Dabas Város Díszpolgára kitüntetés.


A díjátadásról készült felvételek megtekinthetőek képgalériánkban ide kattintva.

 

Print Friendly, PDF & Email

Search

Weboldalunk sütiket (cookie-kat) használ, hogy a legjobb böngészési élményt biztosíthassuk Önnek honlapunkon. Az oldal további használatával jóváhagyja a sütik használatát.