Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
2023. február 1. szerda
Ignác
Holnap: Karolina, Aida napja lesz

Díszpolgárok

Dr. Eke Sándor

DÍSZPOLGÁRUNK - 2018

dr.Eke Sándor

2018-ban a Gondoskodás Évében a Dabas Város Díszpolgára kitüntető címet a Képviselő-testület egy olyan személynek adományozta, aki immáron sok évtizede aktív résztvevője a város közéletének, vállalkozóként, különleges mezőgazdasági tevékenységet honosított meg településünkön. Tudományos ismereteit egyetemi oktatóként is kamatoztatta, tevékenységével nagyban hozzájárult településünk fejlődéséhez.

Dr. Eke Sándor 1947. március 15-én született, feleségével és családjával több évtizede Dabason él és alkot. Dr. Eke Sándor agrármérnök, Mezőgazdasági vállalkozó, a Virágpaletta Szövetkezet megalapítója és a Flóra Hungária Virágpiac megalapítója, egyetemi docens, a Gödöllői Agrártudományi Egyetem tanára, a legismertebb liliomkertész az országban. Az 1978-79-től, azaz közel negyven éve foglalkozik virágtermesztéssel, 1986-tól liliomtermesztéssel több mint két hektáron. Az 1990-es évek második felében megalakított Virágpaletta Szövetkezet elnökeként Közép-európai virágkereskedelmi hálózatot hozott létre.

Korábbi fóliasátrait közel két évtizede holland típusú üvegházakra cserélte, a fentiek alátámasztják, hogy rendkívüli teljesítményével, ötletgazdagságával sokat tett és tesz a mezőgazdaság fejlesztéséért, különös tekintettel a Magyarországon egyedi terméknek számító liliom termesztésére és annak népszerűsítésére fektet hangsúlyt. Gazdaságát innovatív új technológiák alkalmazásával folyamatosan korszerűsíti. A család több nemzedéke is kiveszi részét a munkából.

A gyóni, Örkényi úti liliomkertészete megyei, sőt országos szinten is egyedi a termelt áru mennyisége és minősége szempontjából egyaránt. Mintagazdasága Közép-európai hírű, évente több mint másfél millió szál virágot értékesítenek, az egész ország virágellátásában részt vesz. Kertészetükben a liliom 80-100 fajtája is megtalálható egyszerre.

Dr. Eke Sándor nem csak kiváló gazdálkodó, hanem jelentős tudományos munkássága is, éveken keresztül egyetemi előadóként is dolgozott, napjainkban is államvizsga-biztosként tevékenykedik.

Hazájának és szűkebb pátriájának, Dabasnak egyik hűséges polgára. Munkásságát Dabas Város Önkormányzata 2014-ben Pro Urbe díjjal jutalmazta, majd a Pest megye gazdálkodója elismerést is átvehette 2016-ban.

Dr. Eke Sándor több évtizede öregbíti városunk hírnevét, a település valamennyi karitatív kezdeményezését támogatta, támogatja, amelyet a gondoskodás évében különösen is érdemes elismernünk. A város fejlesztésében, gazdaságfejlesztésében vállalt szerepe példaértékű, örömmel nyújtjuk át neki 2018-ban a Dabas Város Díszpolgára kitüntetést.


A díjátadásról készült felvételek megtekinthetőek képgalériánkban ide kattintva.

 

Print Friendly, PDF & Email

Search

Weboldalunk sütiket (cookie-kat) használ, hogy a legjobb böngészési élményt biztosíthassuk Önnek honlapunkon. Az oldal további használatával jóváhagyja a sütik használatát.