Díszpolgárok

Dr. Farkas Annamária

DÍSZPOLGÁRUNK - 2015

fa01

2015-ben a Jó cselekedetek Évében a Dabas Város Díszpolgára kitüntető címet a Képviselő-testület egy olyan személynek adományozta, aki immáron öt évtizede aktív résztvevője a város közéletének, orvosként, magánemberként odafigyelésével, empatikus személyiségével sokat tett hozzá a város életéhez. Ő nem más, mint Dr. Farkas Annamária, mindannyiunk Farkas doktor nénije.

Dr. Farkas Annamária 1934. november 20-án, Kisvárdán született,
a család egyetlen kései gyermekeként. Orvosi diplomáját 1960. szeptember 17-én kapta meg. Első munkahelye a Berettyóújfalui Kórház volt, ahol 1960-tól 1964-ig, a gyermekgyógyász szakorvosi szakképesítése megszerzéséig dolgozott. 1965-től dolgozik és él Dabason, ahol a sok-sok év alatt szinte minden családot megismert, talán nincs is olyan család, amely ne kötődne hozzá, az igazi, nagybetűs ORVOSHOZ.

A szakorvosi rendelőintézet csecsemő és gyermekgyógyászaként vezette a gyermekgyógyászati osztályt és az egykori járás területén Mozgó Szakorvosi Szolgálat keretében tanácsadói munkát is végzett. Ekkor még a térség egyetlen gyermekorvosa volt, így nem csoda, hogy valamennyi településen nagyon nagy elismerésnek örvend. A gyógyítás, a gondozás és a tanácsadás mind belefért a nap 24 órájába. Szabadidejében kapcsolatot tartott a kórházakkal, a klinikával, kongresszusokon fejlesztette tudását. Környezetét szívesen tanította szakmai ismeretekre, nevelte a szakma szeretetére. Munkáját mindig lelkiismeretesen és pontosan látta el. Mosolyogva fogadta a beteg kisgyerekeket, türelemmel és nagy szeretettel bánt velük és a szülőkkel, nagyszülőkkel, sőt gyakran szabadidejében is ellenőrizte, figyelemmel kísérte a betegek gyógyulását.

Dr. Farkas Annamáriának a gyermekekhez, szüleikhez és munkatársaihoz fűződő kapcsolata mindig kifogástalan volt, s ez a mai napig megmaradt, és talán még erősebb lett. Önzetlenség jellemzi egykori betegeivel, barátaival, munkatárasaival és családtagjaival ápolt kapcsolataiban.

Hazájának és szűkebb pátriájának, Dabasnak egyik leghűségesebb polgára. Dabas város önkormányzata 2002-ben „Dr. Halász Géza” díjjal, 2014. szeptember 28-án PRO URBE Dabas díjjal ismerte el munkáját. Farkas doktornő tavaly novemberben ünnepelhette 80. születésnapját. Életének eddigi 80 évéből már ötvennel megajándékozta a városban és a térségben élőket.

Félévszázados dabasi munkássága, is okot ad arra, hogy az iránta való őszinte nagyrabecsülésünket és tiszteletünket kifejezzük a Dabas Város Díszpolgára kitüntető cím adományozásával.

A díjátadásról készült felvételek megtekinthetőek képgalériánkban ide kattintva.