A számlálóbiztosok a népszámlálás sikerének megalapozói, lelkiismeretes munkavégzésük az eredményes cenzus egyik legfőbb záloga! Feladatuk az adatgyűjtés területi megvalósítása: 2011. október 1. és 31. között egy meghatározott, kb. 110-140 címet tartalmazó számlálókörzeten belül az összes lakás és ott lakó személy adatainak összegyűjtése, a lakásokra és a személyekre vonatkozó kérdőívek kitöltése.
Bővebben...
A 2011. esztendőt a népszámlálás éveként is emlegetik majd a jövőben. Hazánk eddigi történetében összesen tizenöt ilyen jeles év akad, az első az 1869-es esztendő volt. Az idei a 15. a cenzusok sorában. A mostanit megelőzően 2001-ben kértek hasonló, átfogó adatszolgáltatást az ország lakosságától. Az utóbbi évtizedben tehát az akkor kialakult kép volt az irányadó. Vajon hogy alakult a népesség száma, iskolázottsága, lakáshelyzete, milyen az ország gazdasági, egészségügyi, szociális, kulturális ellátottsága?
Bővebben...
Az Országgyűlés a 2011. évi népszámlálásról szóló 2009. évi CXXXIX. törvénnyel elrendelte, hogy ebben az évben a természetes személyekről és a lakásokról nép- és lakásszámlást kell tartani.
A népszámlálás a természetes személyekre, valamint az ország területén lévő lakásokra, lakott üdülőkre és lakott egyéb lakóegységekre terjed ki. A 2011. évi népszámlálást október 1. és 31. között tartják hazánkban, a pótösszeírás 2011. november 01. és 08. között történik.
Bővebben...
A Központi Statisztikai Hivatal 2011. október 1. és 31. között népszámlálást tart Magyarországon. Az idei 15. magyarországi népszámláláson most először lehet majd az interneten, önbevallással adatot szolgáltatni ezen felül 40 ezer számlálóbiztos is járja majd az országot.
Az összeírás vonatkozik minden olyan emberre, aki életvitelszerűen Magyarországon tartózkodik - köztük a külföldi állampolgárokra is -, továbbá az egy évnél nem régebben külföldön lévő magyar állampolgárokra; az elmúlt hónapokban indult honosítás során állampolgárságot szerző emberekre azonban nem.
Bővebben...