A Dabas Város Önkormányzata pályázatot nyújtott be az információs rendszerek fejlesztésére.
A projekt címe: "Dabas városban a tájékoztatást elősegítő információs rendszerek fejlesztése (utcanév táblák, útbaigazító táblák, térképek)."
KMRFT-TEKI /2009
Beruházás összköltsége: 2. 727.500,- Ft
Támogatás összege: 1. 546. 380,- Ft
Saját forrás: 1.181.120,- Ft
A projekt összefoglalása:
A projekt célja, hogy az itt élő embereknek megmutatkozzon az egység és a harmónia, és ezzel a tevékenységgel identitástudat növekedés érhető el. Mivel a város teljes területére vonatkozik az elképzelés, így növeli az emberekben az egységesség horderejét, az összetartozás fontosságát. A városban számottevő a fiatalság és a vezetésnek fontos, hogy ne vesszen el a múlt, és annak hagyatéka. Ezt elősegítik az információ rendszereken elhelyezett nevezetességek, mindennapos látványa, és megkönnyíti a köztudatban tartást. A berendezések tartalmazzák a főbb nevezetességeket, látnivalókat, közintézményeket, szálláshelyeket, vendéglátó –ipari egységeket, így biztonságot nyújt az idelátogatóknak, hiszen a vizuális segítségnyújtás a helyismeret érzetét kelti, és ezzel biztos talajt teremtünk a turizmusnak is. Dabas kistérségi szintű feladatokat, szolgáltatásokat lát el, melyek igen sokrétűek (kistérség népessége meghaladja az 50.000 főt).
A város a környező kistérségre valódi vonzást képes gyakorolni a teljes értékű funkcióval. A projekt illeszkedik a Dabas Integrált Városfejlesztési stratégiához, és nem ellentétes a kistérség Integrált agrár- és vidékfejlesztési programjával, a Leader csoport céljaival, valamint a Felső Homokhátság Vidékfejlesztési stratégiájával, mely a környező 13 település céljait hivatott megfogalmazni. A tervezett projekt által a lakosság megelégedettségének illetve identitástudatának javulása mellett, a település kistérségi szerepe által a hatásai túlnyúlnak a település határain, a térség versenyképességét fokozza a közös érdekek felismerésén alapuló térségi szemlélet kialakulása.
A projekt megvalósulása segítséget nyújt a helyismerettel nem rendelkezőknek, akár helyi lakosok, idelátogatók, vagy átutazók. Az ilyen jellegű látogatás nem ritka, hiszen a város közvetlen közelében található az M5- ös autópálya, az 5-ös fő út, pedig a város szélén halad keresztül. Ebből következően magas az áthaladó forgalom, és a város remek felfrissülési, és pihenő lehetőséggel szolgál. A kivitelezés (sötétzöld háttér, fehér betűk, nagy betűméret) lehetővé teszi, hogy a gyengén látók, és olvasni tanuló gyermekek is könnyedén tájékozódjanak, hiszen a táblák kialakítása lehetővé teszi, hogy ez a csoport is könnyen tájékozódjon a városban. A tervezett projekt a város teljes egészét érinti, nincsen megkülönböztetett terület, ezzel is erősítve az itt élők összetartozását.
A projekt megvalósítása 2009. szeptember 15.- én kezdődött és június 30-án befejeződött.
A kivitelezés során 5 db 98 cm × 126 cm-es, 1 db 140 cm × 126 cm-es térkép, valamint 10 db útbaigazító tábla került kihelyezésre a Város területén.
Műszaki leírás:
A térképek kültéri fémtáblára, mindkét oldalon színes város térképpel és fényképekkel, horganyzott lemezre kasírozva készültek és 80 cm mélyen 50×50 cm- es betonkockába lettek telepítve.
Az útbaigazító táblák befogadószerkezete egy 80 cm mélyre helyezett 50×50×50 cm nagyságú betontuskóba állított 290 cm magas cső, melyre a horganyzott lemezből készült táblák kerültek festett sötétkék háttérrel, festett fehér betűkkel, lakkozott felülettel
Kihelyezés helyszínei:
Karos útbaigazítók táblák:
- Rozmaring utca
- Szabadság tér
- Fő út- Besnyői út
- 5-ös út – Vásártér út
- Szent István út – Kossuth L. utca
- Martinovics tér
- Iskola utca – Berkenye utca
- Bartók Béla út- Semmelweis utca
- Szent István út- Wesselényi utca
- 5-ös út – Vasút út
Térképek:
- Dabas : Motel (140× 126)
- Úri kaszinó (98× 126)
- Gyón: (98×126)
- Sári: (98×126)
- Sári-Besnyő: (98×126)
- Dabas-Szőlő: (98×126)
Városüzemeltetési Osztály