2021. augusztus 5. csütörtök
Krisztina, Kriszta
Holnap: Berta, Bettina napja lesz

Hagyományőrző anyagok

A Hagyományőrzés Éve 2008 Dabas

A HAGYOMÁNYŐRZÉS ÉVE 2008 DABAS

Dabas Város Önkormányzatának Képviselő-testülete a 2008. évet a Hagyományok, Hagyományőrzés Évévé nyilvánította. Szeretnénk, ha a népi hagyományok is megelevenednének városunkban, megélénkülne az élet tájházainkban, kulturális intézményeink, óvodáink, iskoláink, civil szervezeteink életében. A népszokások, mesék, népdalok, népzene, táncok, kézműves hagyományok éve 2008. Ezen gondolatok jegyében készült ez a videóanyag városunk hagyományairól.

Köszöntőt mond: Kőszegi Zoltán Dabas Város Polgármestere

Közreműködnek: Balázs Pál, Balogh Ferenc, Csernák Bálintné,
Erdélyi Lajosné, Homoki Iván, Jelenek Jánosné, Mráz Mária, Péli Lászlóné, Schiff József, Szabados Lénárdné, Dabasi felnőtt-és gyermektánccsoport, Gyóni Géza Nyugdíjasklub Egyesület, Kéknefelejcs citerazenekar, Rozmaring Hagyományőrző Népdalkör, Sári Szlovák Önkormányzat.


Narrátor: Balogh Ferenc színész, Majer Milán  Ének: Valentyik Anna  Zene: Dance Band, Sváb Parti

Szerkesztő: Tölli Andrea  Operatőr: Kátai Ferenc, Turbék Attila, Majer György Zoltán  Vágó: Balázs Zoltán   A film a MAG Televízió stúdiójában készült.

A Mag Televízió felvétele

 
Print Friendly, PDF & Email

Search

Weboldalunk sütiket (cookie-kat) használ, hogy a legjobb böngészési élményt biztosíthassuk Önnek honlapunkon. Az oldal további használatával jóváhagyja a sütik használatát.