Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
2024. június 14. péntek
Vazul, Herta
Holnap: Jolán, Vid napja lesz

Sportegyesületek

A-52 Postagalamb Sportegyesület

Elnök: Duhaj László postagalamb ikon
Cím: 2370 Dabas, Fő út 83.
Telefon: 06/20/468-8387
   
   
   
   
   
   
 
 

Tevékenység:

Postagalambok szakszerű tenyésztése és versenyeztetése. A versenyek lényege: előre meghatározott (program szerint) távolságra való szállítás, majd onnan történő feleresztés, a galambok hazaérkezésének rögzítése speciális versenyórákban. Galambjainkat kortól függően 150 és 1300 km távolságról versenyeztetjük.

Egyesületünk 1975-ben alakult, jelenleg 18 tagja van.

A postagalambászok tábora három fő szervezetre épül:

  • Helyi szervezet (egyesület): kb. 10-30 fő alkotja az egyesületeket.
  • Területi Szövetség: több egyesületet foglal magába bizonyos területeken. Általában 10-20 egyesület alkot egy Területi Szövetséget.
  • Országos Szövetség: 27 Területi Szövetség képezi. Összes taglétszáma országos szinten kb. 5500 fő.

Ezeken kívül működnek még un. klubok. Versenyeinket ennek megfelelően egyesületi, klub, területi, valamint országos szinten rendezzük.

Eredmények:

Több versenyzőnk is kitünően szerepel egyesületi, klub illetve területi versenyeken, most azonban csak azokat a versenyzőket említem, akik országos versenyeken szereztek elismerést maguknak és Dabas városnak.

  • Szabó Sándor: Országos III. díj 810 km-es távról Aschaffenburgból (Németország).
  • Turcsán János: Országos XVII. díj 840 km-es távról Perlebergből (Németország).
  • Horváth Jenő: eddigi versenypályfutása során összesen 17 országos díjat nyert. Ezek közül a legkiemelkedőbbek: Magyarország Legjobb Galambja,   Magyarország Hosszútávú Bajnokságának győztese az ő versenyzői közül kerültek ki.

Egyesületünkből 6 fő (Duhaj L., Kancsár F., Kulcsár Z., Szabó S., Szemző J., Turcsán J.) az athéni olimpia megnyitójára is küldött versenygalambokat, számszerint 33 darabot. A kegyetlen földrajzi, időjárási és szállítási körülmények miatt azonban csak 3 db galamb érkezett haza. Szabó Sándor, Szemző János és Kancsár Ferenc a büszke tulajdonos.

Print Friendly, PDF & Email

Search

Weboldalunk sütiket (cookie-kat) használ, hogy a legjobb böngészési élményt biztosíthassuk Önnek honlapunkon. Az oldal további használatával jóváhagyja a sütik használatát.