Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
2023. június 1. csütörtök
Tünde, Kund
Holnap: Kármen, Anita napja lesz

Sporthírek 2018

15. Jubileumi RotaChrom Dabasi Futónap

A  Dabasi  Lokálpatrióta  Egyesület  és  magánszemélyek szervezésében május 27-én (vasárnap) kerül sor a 15. Jubileumi RotaChrom Dabasi Futónap megtartására, amely városunk egyik legnagyobb tömegsportrendezvénye.

A Futónapot idén is az „Inkább lódulj, mint bódulj” szlogennel drogprevenciós jelleggel szeretnénk megtartani. A  futóverseny  2,5  km-es,  negyedmaratoni  táv,  valamint  idén  ismét  félmaratoni táv teljesítésére nyújt lehetőséget.

A jubileumi Futónap alkalmából minden távon chipes időmérést biztosítanak a szervezők (rajtszámra applikált egyszer használatos chip segítségével). A chipes időmérés elősegítése érdekében kérjük, hogy a futók éljenek  az  előnevezés  lehetőségével.  

Előnevezni a www.dabasifutonap.hu oldalon, illetve a Dabasi Futónap Facebook-oldalán van lehetőség.

A  rajt  és  a  cél  Dabasi-Diego Sportcsarnok előtti területen helyezkedik el, a 2,5 km-es távon indulók a Laguna Üzletháznál elhelyezett forduló megkerülésével, a negyedmaratoni távon indulók, pedig Sári és Gyón városrészben elhelyezett fordulók megkerülésével érkeznek vissza a sportcsarnokhoz. A félmaratoni távon indulók a Vörösmarty–Vasút–Szent István–Bartók Béla úton fognak többször végigfutni.

RAJT:
félmaratoni táv: 9 óra
2,5 km-es: 9 óra 30
negyedmaratoni táv: 10 óra

Azok számára, akik az előregisztráció lehetőségével  nem  tudtak  élni,  május 27-én reggel 7.00 órától helyszíni regisztrációt biztosítunk. Az előregisztráltak is ettől az időponttól tudják átvenni a rajtszámaikat.

A  Futónap  továbbra  is minden részvevő számára ingyenes, de az egyedi Futónapi pólók korlátozott száma miatt, csak az első 1200 futó számára tudunk biztosítani pólót. A futónapi pólók kiosztása is reggel 7.00 órától történik a helyszínen a rajtszámok  felmutatása  alapján. Az előregisztrációval rendelkező futóknak is érdemes korán felvenni a rajtszámot, mert csak az első 1200 rajtszámot felmutató  személy  jut  garantáltan  futónapi  pólóhoz.

A Futónap népszerűsége évről évre növekszik, a tavalyi Futónapunkon már több mint 1500 személy vett részt, ezzel a Dabasi  Futónap  a  térség  egyik  legnagyobb szabadidős rendezvénye lett.
A futás útvonala Dabas város belterületén van, a verseny ideje alatt a forgalmat időszakosan lezárjuk. A futás útvonalát rendőri felvezetéssel és rendezőkkel biztosítjuk.
A rendezvény teljes időtartamára orvosi ügyeletet biztosítunk. A már hagyományosnak tekinthető utcai futóversenyt minden évben igyekszünk emlékezetessé tenni.

Az idei évben a 2,5 km-es távot jelmezben is lehet teljesíteni. A legszellemesebb jelmezes futót a szervezők különdíjban részesítik.

A részvevők között kisorsolunk 1 db kerékpárt és értékes szponzori ajándékokat. Természetesen az első három helyezett nemenként és korcsoportonként a dobogóra állva veheti át a helyezéséért járó emlékérmet.

Az idei esztendőben is a létszámarányosan a legtöbb diákkal  résztvevő  három  iskolát egyenként 70 ezer, 50 ezer, és 30 ezer Ft értékű sportszervásárlási utalvánnyal díjazzuk.

A Dabasi Futónap kezdetektől fogva díjmentes, Támogatóink segítségével tudjuk a fiatalabb korosztályokat megismertetni a rendszeresen végzett testmozgás előnyeivel, ötletet adni ahhoz, hogyan tudják egészségüket megőrizni a futással, a legegyszerűbben végezhető testedzéssel.  

A  támogató  felajánlásukhoz a Budapest Bank dabasi fiókjánál vezetett 10103829-47338400-01000006 számú bankszámlánk áll rendelkezésre.

A rendezvénnyel kapcsolatban további tájékoztatással készséggel áll az Önök rendelkezésére:
Ferenczy Tamara (06/20-913-5691) és
dr. Ács Ferenc (06/30-960-8507).

A  futóverseny  eredményeiről  minden  évben  képes  beszámolót  olvashatnak  a  Dabasi Futónap honlapján: www.dabasifutonap.hu

Bízunk benne, hogy városunk fiataljai, lakossága a 2018-as esztendőben is nagy számban vesznek részt a futónapi rendezvényen.

Kérjük, személyi jövedelemadójának 1%-os felajánlásával is támogassa a Dabasi Futónapot.
Adószám: 18697328-1-13

15futonap

Print Friendly, PDF & Email

Search

Weboldalunk sütiket (cookie-kat) használ, hogy a legjobb böngészési élményt biztosíthassuk Önnek honlapunkon. Az oldal további használatával jóváhagyja a sütik használatát.