Dabas Város Önkormányzata nevében tisztelettel meghívok minden érdeklődőt KAPUI ÁGOTA versolvasó estre a Jubileumi Parkba 2023.június 19-én (hétfőn) 18.00-19.30 között.
Ezen az alkalmon leplezzük le az emlékére készített "verspadot".
Június 19-e szomorú nap mindazok számára, akik ismerték, szerették, tisztelték Kapui Ágota költőt, a dabasi Kabinetiroda egykori vezetőjét. Ezen a napon szakadt meg tragikus körülmények között az ő értékes, gazdag életútja és vette kezdetét a közösség rá való méltó emlékezése.
Először a helyi értéktár bizottság nyilvánította költészetét és kultúraközvetítő munkásságát a Dabasi Értéktár részévé, majd a Megyei Értéktár Bizottság is a megye értékei közé emelte azt, sőt kopjafát állítottak emlékére szülővárosában, Sepsiszentgyörgyön. De talán ennél is fontosabb, hogy költészetét nem felejtik el, verseit ma is olvassák, idézik. A költő verseiben él tovább, minden mély és megfontolandó gondolata tanítás és üzenet a jelennek, az utókornak.
Erdélyi származású költőnk verseinek egyik fő témája a hazaszeretet, a magyarság, a megmaradás. Ezt a fájdalmas, nehéz, most is aktuális témát feszegeti Variációk Trianonra című versében is.
Most, az ötödik évfordulóra készülve egy „verspadot” helyezünk el a Jubileumi Parkban az ő emlékére. Ott, ahol nagyon szeretetett időt tölteni, sétálni, természetet járni. A padon olvasható lesz Kapui Ágota egyik versrészlete és a rajta lévő QR-kód minden érdeklődőt elnavigál arra az oldalra, ahol verseivel, költészetével jobban meg tudnak ismerkedni, hogy emléke ezáltal is tovább éljen.