Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
2023. február 1. szerda
Ignác
Holnap: Karolina, Aida napja lesz

Archív híreink 2014

Őshonos gyümölcsfákat ültettünk

November 8-án a Zlinszky család meghívására többtucatnyian érkeztek a családi kúria kertjébe, ahol az önkormányzati képviselők, civilszervezeti tagok, intézményi dolgozók őshonos gyümölcsfákat ültettek.

A közel kétszáz csemetéből álló ültetvény annak az együttműködésnek a szép példája, amely a táji adottságokhoz alkalmazkodó, a Kárpát-medencében régóta termesztett gyümölcsfajták megőrzését tűzte ki céljául. A kezdeményezéshez több egyházmegye mellett városunk is csatlakozott.

Az eseményen városunk díszpolgára, dr. Zlinszky János köszöntötte az egybegyűlteket, majd fia ifj. Zlinszky János beszélt a Jövő Nemzedékek Országgyűlési Biztosától elindult kezdeményezés küldetéséről és az ültetvény céljáról. Ezt követően a gyóni történelmi keresztény, keresztyén egyházak vezetői megáldották a gyümölcsfákat és az ültetésben résztvevőket.

A faültetés jó hangulatú közösségi eseményén minden résztvevő magáévá tette a megállapodás fő mottóját: „Ha tudnám, hogy holnap lesz a világvége, azért ma még ültetnék egy almafácskát.”

A Zlinszky család a birtokon mezőgazdasági termelésbe kezdett az elmúlt évben, a terményeket, remélhetőleg néhány év múlva az őshonos gyümölcsöket is, a „Gyóni Major” védjeggyel ellátva fogják értékesíteni, ezzel is öregbítve településünk és azon belül Gyón hírnevét.

Feldman László

Az eseményről készült fényképek megtekinthetőek képgalériánkban ide kattintva.

 

Print Friendly, PDF & Email

Search

Weboldalunk sütiket (cookie-kat) használ, hogy a legjobb böngészési élményt biztosíthassuk Önnek honlapunkon. Az oldal további használatával jóváhagyja a sütik használatát.