December 14-én teltházas kórushangversenyt adott az OBO Arénában a FILI, a szentegyházi gyermekfilharmónia. 160 székely gyermek énekelt, muzsikált a sportcsarnok küzdőterén a lelkes közönségnek, lényük és dalaik tisztasága és magas szintű szakmai tudásuk mindenkit megérintett.
Minden dalukat vastaps kísérte, és a közönség tagjai sűrűn törölgették a szemüket, mert mindenkit mélyen megérintett az összetartozás érzése, a magyarságunk kollektív megélése.
Köszönjük Molnár Károlynak és Újvári Tibor virágkertésznek ezt a csodálatos estét, hiszen ők szorgalmazták a koncert létrejöttét. Köszönet azoknak a dabasiaknak, akik elszállásolták, ellátták mind a 160 székelyföldi gyereket.
A FILI dabasi koncertje egy hosszabb lélegzetű adventi koncertsorozat része volt, a gyerekek mesterük, Haáz Sándor vezetésével szombat reggel folytatták útjukat Budapestre, ahol aznap két fellépés is várta még őket.
Sok sikert és erőt kívánunk a magyar zenei hagyományok európai nagyköveteinek és karnagyuknak a kulturális misszió folytatásához!
Kapui Ágota
A rendezvényről készült fényképek megtekinthetőek képgalériánkban ide kattintva.