Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
2024. május 30. csütörtök
Janka, Zsanett
Holnap: Angéla, Petronella napja lesz

Archív híreink

Orvosnagyságaink Emlékezete - az egészségügyi dolgozókat köszöntöttük

Semmelweis Nap alkalmából július 5-én köszöntötte Dabas Város Önkormányzata az egészségügyi dolgozókat.  Az esemény a Szent István téren kezdődött, ahol leleplezték dr. Lelik Ferenc sebészorvos, Dabas város díszpolgára mellszobrát.

A szoboravató ünnepségen Feldman László részletesen ismertette főorvos úr életútját, majd Bölöni Balázs megható erdélyi sirató énekeket énekelt. Ezután Kőszegi Zoltán polgármester emlékezett meg beszédében Lelik főorvos úrról, tudományos eredményeiről, aki – ahogy fogalmazott – mindig, mindenben magasra tette a lécet.

Beszédét követően leplezték le városunk legújabb köztéri alkotását, amelyet Gábor Emese szobrászművész készített. Lelik doktor úr a város főterén, a rendelőintézet előtt sokáig az emberek emlékezetében marad, azokéban, akiket gyógyított.

A család nevében fia, Dr. Lelik Ferenc, mondott köszönetet, majd a művésznő röviden beszélt a szobor megformázásáról, arról, hogy milyen személyes élmények ihlették az elkészítésében.

Miután a résztvevők virággal és koszorúval tisztelegtek Lelik főorvos úr emléke előtt, a rendelőintézet névadójának táblájánál fejet hajtva érkeztek az ünnepség második helyszínére, a rendelőintézet konferenciatermébe. Klemencz Györgyné intézményvezető köszöntőjét követően egy az intézet működéséről szóló összeállítást tekinthettek meg a jelenlévők.

Az ünnepi alkalmon köszöntötték a 40 éve pályán lévő Benkovics Józsefet, városunk első mentőtisztjét. Ezt követően átadták a Dabas Egészségügyéért Dr. Halász Géza-díjat, amelyet idén Dr. Goneth János nőgyógyász szakorvos vehetett át a város egészségügyi ellátásában eltöltött három évtizedes szolgálata elismeréseként.

Kőszegi Zoltán köszöntötte az ünnepelteket, köszöntet mondott egész éves szolgálatukért.

Az ünnepséget Kató Árpád és Kohut Petra gitárművészek előadása zárta.


Az ünnepségről készült képanyagok megtekinthetőek a képgalériánkban ide kattintva.

 
 
 
Print Friendly, PDF & Email

Search

Weboldalunk sütiket (cookie-kat) használ, hogy a legjobb böngészési élményt biztosíthassuk Önnek honlapunkon. Az oldal további használatával jóváhagyja a sütik használatát.