Testvérvárosaink

Besztercebánya

Testverv01

A város Közép-Szlovákiában található, 200 km-re Bratislavatól (Pozsony) és 175 km-re Budapesttől.

Besztercebánya egy festői medencében helyezkedik el, amelynek egyik oldalát a Hron folyó mossa, a másik oldalán pedig az Alacsony-Tátra és a Magas-Tátra, valamint a Kremnicai-hegyek emelkednek. A város fontos turisztikai központ, télen-nyáron a turisták rendelkezésére áll.

Az első feljegyzések a városról még a kora XIII. századból valók. Egyike volt a legnagyobb bányavárosoknak a XV. és XVI. században. A bányászat meghatározó volt a város életében, s még a mai napig is folyik az ezüst és más fémek bányászata.

1989 óta Besztercebányán nagy változások mentek végbe. A legtöbb értékes történelmi épületet felújították, valamint a főteret is teljesen átalakították. A város mostanra Közép-Szlovákia kulturális és adminisztrációs központja lett. A város lakossága több mint 90000 fő.

Polgármester: Jan Králik
Cím: Mestsky úrad