Dr. Juhász Sándorné

Juhász Sándorné, Lakrovits Márta Budapesten született, az általános iskolát Dabason végezte, majd az ócsai Bolyai János Gimnáziumban érettségizett. Az egészségügy iránti elkötelezettsége már a gimnáziumban megjelent, orvosi pályára készült. Terveinek megvalósítását a családjában bekövetkezett váratlan változás gátolta meg.

Édesapja Lakrovits Gyula a Dabasi Posta vezetője volt, édesanyja Lakrovits Gyuláné Szeőke Márta a Kossuth László utcai régi rendelőintézetben pénzügyi vezetőként dolgozott betegségéig.

A Lakrovits család emlékét őrzi Dabason a felújított felsődabasi családi sírkápolna, melynek titokzatos, regénybe illő története a francia forradalomig vezethető vissza.
A francia királyi udvarban élő De la croix család Maria Antoinette királyné udvarából menekült Ausztriába, majd onnan Magyarországra. Nevüket magyarosították Lakrovitsra, az idők folyamán elpolgáriasodtak és egyik águk Dabasra került.

Juhász Sándorné, Lakrovits Márta is e család leszármazottja. Házasságából két gyermeke született. Leánya, Márta a bankszakmában dolgozik, jelenleg unokájával van GYES-en, fia az autószerelőként dolgozik.

Márta asszony munkája során mindvégig a beteg embereket szolgálta, fájdalmuk csökkentéséért, gyógyulásukért fáradhatatlanul dolgozott. Munkatársaival, betegeivel kialakított kapcsolata valamennyi egészségügyi dolgozó számára követendő példa lehet. Szűkebb munkahelyén, a fizikoterápián az általa igényelt és kialakított higiénés környezet kiemelkedő. Munkáját igényes szakmai felkészültséggel és szorgalommal végzi. Lénye, viselkedése környezetében tiszteletet parancsol. Kiváló egészségügyi dolgozó. Munkavégzése során konfliktus helyzetbe sem a betegeivel, sem munkatársaival nem került. Szolgálatkész, megbízható dolgozója a dabasi egészségügynek.

A pályán töltött, a dabasiakért végzett több évtizedes szolgálatát ismeri el Dabas Város Önkormányzata a Dr. Halász Géza-díjjal, amelyhez szívből gratulálunk.

A díjátadásról készült fényképek megtekinthetőek képgalériánkban ide kattintva.