2020. augusztus 14. péntek
Marcell, Maximilián
Holnap: Mária napja lesz

Kitüntetettek

Lakto Kft.

Városunk egyik legnagyobb, európai színvonalú mezőgazdasági termelője a Lakto Kft., amely 20 éve, 1997 óta a jelenlegi tulajdonos vezetésével működik. Városunk egyik kiemelt adófizetője, több mint félszáz embernek biztosít közvetlenül megélhetést. A Lakto Kft. jelenlegi formáját 1990-ben nyerte el a Fehérakác Mgtsz. utódjaként.

Folyamatosan figyelemmel kísérik az újabbnál újabb fejlesztési lehetőségeket, maximális odafigyeléssel igyekeznek tejelő teheneik igényeinek kielégítésére, megőrizve ezzel a minőségi tejtermelést. Az Állattenyésztési és teljesítményvizsgáló Kft. által minden hónapban közzétett országos termelési rangsorban folyamatosan az első 10 között szerepel a tehenészet. Az állatok egészségesek,gyönyörűek, szelídek, ami nagy mértékben befolyásolja a tej minőségét.

A Lakto Kft. Dabas Város Önkormányzatával együttműködve évek óta fogadja a településre érkező testvérvárosi csoportokat, gazdasági szereplőkből álló delegációkat. A vállalkozást az innovatív megoldások, a magas minőségi teljesítmény és a nagyfokú megbízhatóság jellemzi, több jelentős pályázati fejlesztés megvalósult már a tehenészeti telepen, ezek közül két beruházást is dr. Fazekas Sándor Földművelésügyi miniszter úr adott át.

A kapcsolatok évében különösen fontosnak tartottuk, hogy a díj odaítélésével is elismerjük azt a nyitottságot, partnerséget, amelyet minden alkalommal tapasztaltunk a cégvezetés részéről. Lehetett szó erdélyi gazdák továbbképzéséről, testvérvárosi delegációk fogadásáról, Kővágó Ignác mindent félre téve mindig nagy örömmel és lelkesedéssel és szeretettel fogadta vendégeinket. Idén az ősszel megrendezett OMÉK kiállítás alkalmával egy neves szakmai eseménynek is otthont adott városunk és a Lakto Kft, ahol az Európai Holsten fríz termelő ágazat legjelesebb tagjai vettek részt.

Munkájukat, együttműködésüket köszönjük, további sok sikert és aktív éveket kívánunk.

A díjátadásról készült fényképek megtekinthetőek képgalériánkban ide kattintva.
Print Friendly, PDF & Email

VÁROSHÁZA

hivatal01

Elérhetőségek:

Postacím:
2370 Dabas
Szent István tér 1/B.

Telefon:
29/561-201
Fax:
29/561-291
E-mail:
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Ügyfélfogadás:
Hétfő: 13-16
Szerda: 8-16
Péntek: 8-12

Search

Weboldalunk sütiket (cookie-kat) használ, hogy a legjobb böngészési élményt biztosíthassuk Önnek honlapunkon. Az oldal további használatával jóváhagyja a sütik használatát.