2020. október 1. csütörtök
Malvin
Holnap: Petra napja lesz

Kitüntetettek

Ambrus Imre

Dabas Város Önkormányzata a Dabas Ifjúságáért Kászonyi Dániel Díj odaítélésével a város olyan pedagógusainak munkáját ismeri el, akik hivatástudatukkal, áldozatos munkájukkal, gyermekszeretetükkel példaként állíthatók a dabasi pedagógus-társadalom egésze elé. Olyan egyéniségek Ők, akik évtizedes oktató-nevelő munkájukkal személyiségükkel hatással voltak, vannak az egész város közösségére.

A fenti szempontok figyelembevételével Dabas Város Önkormányzata 2016-ban ezt az elismerést a 25 éves Kossuth Zsuzsanna Szakképző Iskola és Kollégium tanárának, Ambrus Imrének adományozza.

Ambrus Imre 1978-ban végzett a Temesvári Műszaki Egyetemen magasépítő ipari üzemmérnökeként.
1978 és 1990 között Sepsiszentgyörgyön dolgozott az építőiparban. 1991 novemberében költözött Dabasra családjával. 1991 októberétől dolgozik az akkori elnevezése szerinti 219. sz. Ipari Szakmunkásképző Iskolában kezdetben szakoktatóként, majd pedagógusként. 1997-ben szerezte meg a műszaki tanári diplomáját, a későbbiekben gyakorlati oktatás-vezetői megbízást kapott. Jelenleg pedagógus munkakörben műszaki- és gyakorlati oktatásvezetőként tevékenykedik az Érdi SZC Kossuth Zsuzsanna Szakképző Iskolájában és Kollégiumában.

A gyerekek tanítása mellett aktívan vett és vesz részt az iskola és a TISZK épület építésében, fejlesztésében, fenntartásában. Az épületet saját gyermekeként ápolja és óvja, minden fejlesztés, átalakítás irányítása az ő felügyelete alatt történik.

Azon felül, hogy a gyakorlati tantárgyak tanítását kimagasló színvonalon végzi, rendszeresen részt vállal az iskola rendezvényeivel kapcsolatos feladatban, mind az előkészületekben, szervezésben, mind pedig a lebonyolításban. Nem ismer lehetetlent ezen a területen sem, bármit előteremt, amire a szervező kollégáknak szükségük van.

A szakmai vizsgák szervezésében, lebonyolításában magas színvonalon, minden évben szerepet vállal, amit a vizsgaelnökök a vizsgák zárásakor külön kiemelnek. Teszi ezt úgy, hogy a vizsgák háttéranyagának biztosítása és beszerzése egyre összetettebb szakmai-és pénzügyi feladat. A tehetséges tanulók motiválásában, házi szakmai versenyek szervezésében is nagy szerepet vállal.

Az iskola műszaki működésével kapcsolatos feladatokat és problémákat hibátlanul megoldja, a fennakadások megszüntetését és a munkálatok lebonyolítását is megszervezi. Folyamatosan ellenőrzi és irányítja a hibák javítását.

A városi rendezvényeken iskolánkat képviseli, hírnevét és népszerűségét növeli, mindig aktív szerepet vállal a szervezésben és a lebonyolításban egyaránt.

A dabasi és térségbeli vállalkozókkal folyamatos és jó kapcsolatban van, ami rendkívül fontos a tanulóink szakmai előrehaladása szempontjából, valamint a gyakorlati tevékenység ellenőrzése miatt is.

A tagintézmény anyagi helyzetének javítása érdekében aktív részt vállal a tornacsarnok, a kollégium és egyéb helyiségek szabad kapacitására történő bérbe adásában. Az iskola infrastruktúrájának java része vállain nyugszik.

Akár a legapróbb kérésekkel hozzá forduló kollégáknak is mindig rendelkezésre áll, önzetlenül segít a problémája megoldásában.

Tekintélye van a diákok körében, őszintén tisztelik őt. Vállalja a hátrányos helyzetű, a Köznevelési Hídprogramban tanulók oktatását és nevelését is.
Az intézmény és a város közösségének is aktív, önzetlenül segítő tagja.

Példaértékű munkája, hivatástudata, közösségi szerepvállalása miatt méltán kapja 2016-ban a Dabas Ifjúságáért Kászonyi Dániel-díjat.

A díjátadásról készült felvételek megtekinthetőek képgalériánkban ide kattintva.

 

Print Friendly, PDF & Email

VÁROSHÁZA

hivatal01

Elérhetőségek:

Postacím:
2370 Dabas
Szent István tér 1/B.

Telefon:
29/561-201
Fax:
29/561-291
E-mail:
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Ügyfélfogadás:
Hétfő: 13-16
Szerda: 8-16
Péntek: 8-12

Search

Weboldalunk sütiket (cookie-kat) használ, hogy a legjobb böngészési élményt biztosíthassuk Önnek honlapunkon. Az oldal további használatával jóváhagyja a sütik használatát.