2020. augusztus 14. péntek
Marcell, Maximilián
Holnap: Mária napja lesz

Kitüntetettek

Szabóné Kökény Mária

Szabóné Kökény Mária 1979 óta dolgozik a Dabasi Kossuth Lajos Általános Iskolában, az egri tanárképző főiskolán szerzett matematika és kémia szakos tanári diplomával.

Pályája kezdetén az informatika népszerűsítését tűzte ki feladatául, és Dabas városban elsőként indított jól működő szakköröket iskolánk tanulóinak. Kimagasló szakmai rátermettségét munkaközösség-vezetőként bizonyította, állásfoglalásai, javaslatai, újszerű, módszertanilag átgondolt munkatervei nagymértékben  előremozdították   a matematikaoktatás színvonalának emelését. Évtizedeken keresztül matematikaversenyeken szerepeltette diákjait, akik kiváló eredményeket értek el nemcsak a helyi és körzeti, hanem a megyei szintű megmérettetéseken is.

1996-ban igazgatóhelyettesként mutatta meg szervezőkészségét és az oktatási dokumentumok rendezésében, értelmezésében való jártasságát. Az intézményünknek az elmúlt időszakban több igazgatója volt, akik biztonsággal támaszkodhattak kitartó, pontos és megbízható személyiségére. Áldozatos munkájával a mindennapos feladatok elvégzésében mellettük volt, minden igyekezetével azon volt, hogy az intézményünkben zajló oktató és nevelő munkát magas színvonalon koordinálja a fenntartó önkormányzat, az iskolavezetése, beosztottjai, a diákok és a szülők között. Az eddigi intézményvezetőink elismeréssel méltányolták pótolhatatlan tudását, akaraterejét és fogyhatatlan munkaszeretetét. Türelme, gyermekszeretete, magas fokú segítőkészsége példaértékű kollégái számára is, akiknek az évközi iskolai szintű rendezvények szervezésében és lebonyolításában mindig segítségére volt az elmúlt évtizedek alatt. Példaértékű szervezési  feladatot lát el a szülők bálja szervezésében, ami óriási feladat a mindennapi munka szervezése mellett. Minden kulturális műsorunkon részt vesz, és a városi rendezvényeken is képviseli intézményünket.

Minden problémával megkereshetik őt az iskolánkban dolgozók, nemcsak a kollégái, hanem a takarítók, karbantartók és a konyhai alkalmazottak is. Közel két évtizede dolgozik igazgatóhelyettesként, azóta csendesen, kiegyensúlyozottan végzi ezt a feladatot mindenkiből tiszteletet kiváltva.

Pályaválasztási felelősként dolgozik az intézményünkben már évtizedek óta, mindent megtesz a végzős diákjainkért és azért, hogy mindenki a legmegfelelőbb iskolatípusba kerülhessen. Mindennapi munkája mellett kiemelten kezeli a rászoruló diákok korrepetálását, és a kiemelkedő tanulók versenyekre való felkészítését. Diákjaink az ő vezetésével indulhatnak a Zrínyi Ilona matematikaversenyen, a ceglédi tehetségkutató versenyen, ahol szép eredményeket érnek el.

Feladatai elvégzése mellett szakmai továbbképzéseken vesz rész, fejleszti tudását. A Társadalmi Megújulás Operatív Program fő szervezőjeként óriási feladatot vállalt magára, és a kollégák munkájának szervezésével segítette az intézményben zajló  folyamatos munkát a továbbképzések időszaka alatt.

Fő mozgatóereje a „Határtalanul” program szervezésének, projektvezetőként kiemelkedő munkát végez a program megvalósulásáért, sikeréért.Tanítványai, kollégái tisztelettel és megbecsüléssel veszik körül, és a szülők támogató együttműködését is élvezi.

Szakmai munkáját 1979 óta színvonalasan végzi. Igazgatóhelyettesként az intézmény eredményes működését pontos, lelkiismeretes munkájával segíti.Képanyagok a díjátadásról

 

Print Friendly, PDF & Email

VÁROSHÁZA

hivatal01

Elérhetőségek:

Postacím:
2370 Dabas
Szent István tér 1/B.

Telefon:
29/561-201
Fax:
29/561-291
E-mail:
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Ügyfélfogadás:
Hétfő: 13-16
Szerda: 8-16
Péntek: 8-12

Search

Weboldalunk sütiket (cookie-kat) használ, hogy a legjobb böngészési élményt biztosíthassuk Önnek honlapunkon. Az oldal további használatával jóváhagyja a sütik használatát.