Szalayné Dr. Keresztes Mária

Szalayné Dr. Keresztes Mária Kakucson született. Édesanyja a mezőgazdaságban főkönyvelőként, édesapja Budapesten textilgyárban gépkezelőként dolgozott. Egy lánytestvérével kétgyermekes családban élt. Általános iskoláit Kakucson végezte. Budapesten a Patrona Hungariae Katolikus Gimnáziumban kitűnő eredménnyel érettségizett.

Egy évig az István Kórházban segédápolónői beosztásban dolgozott. 1979-ben felvételt nyert a Semmelweis Orvostudományi Egyemre.

Az egyetemi évek alatt 1981-ben férjhez ment, férje Szalay István agrármérnök, aki  jelenleg Kakucs Község polgármestere. Házasságukból két leánygyermek született, 1981-ben Szalay Orsolya, 1989-ben Szalay Zsófia.

1986-ban a Semmelweis Orvostudományi Egyetemen általános orvosi diplomát szerzett. 1986. október 15-től kinevezést nyert az intézetünk fül-orr gégészeti osztályára.

Szakképesítését 1993-ban szerezte meg, melyhez a szakmai gyakorlati időt a Pest Megyei Tanács Semmelweis Kórház fül-orr gégészeti osztályán töltötte. Az intézetben eltöltött közel 30 év alatt a betegek részéről munkájára panasz nem érkezett.

Az évente megismétlődő felmérések eredményei szerint, melyben a betegek elégedettsége, vagy elégedetlensége ismerhető meg, és az intézet egyes részlegeit értékelik, az értékelések során a fül-orr gégészet a legrangosabb elismerésben részesül. Az ötös osztályzat mellett írásban is megjegyzik, hogy a doktornő készséges, nagyon precíz, kedves a betegekhez. Munkáját az alaposság jellemzi.

Úgy gondolom, hogy az orvos számára a legnagyobb elismerés az, ha munkáját a betegek jónak ítélik meg, és ez az elismerés jutott el a tulajdonos önkormányzathoz is, amely alapján 2013-ban Dabas Város Képviselő Testülete a Dabas Egészségügyéért Dr. Halász Géza Díjat az intézet fül-orr gégész szakorvosának, Dr. Keresztes Máriának ítélte oda.

Képanyagok a díjátadásról